Thursday 2. May 2024 - Zadnja sprememba ob 21:38:32

Klovni v mestu

21. junij 2009 ob 15:00 | Špela Škulj |

Od petka do nedelje so Ljubljano zasedli klovni iz različnih držav. Poteka namreč 2. mednarodni klovnsko-gledališki festival Klovnbuf!, ki ga organizira Zavod Bufeto. Umetniki so se predstavljali v različnih zvrsteh klovnovskih nastopov, kot so bufonada, cirkuška klovnijada, ulična klovnijada, klovnsko glasbena ekscentrika, itd.

V petek proti večeru smo posneli dogajanje na Dvornem trgu:

Špela Škulj

1. silvom pravi:

Kaj pa naša vlada ? Bo tudi nastopila ?

2. guliver pravi:

BO BO.

3. luka pravi:

:)

4. MEFISTO pravi:

Ljubljana jih je tudi druge dni polna!

5. medek pravi:

“Otroci so se zelo razveselili, ko smo jim povedali, da jih bomo peljali v živalski vrt. Živali namreč sploh še niso videli v živo, saj so izgubili svoj svet, zato smo jim želeli ponuditi nekaj zanimivega,” je pojasnila vodja združenja Sezam Nada Kirn Špolar, ki je skupaj s prostovoljkama Sabino Mujkić in Zinaido Muratagić dala pobudo za pomoč. Skupina je šla najprej na ogled hranjenja morskega leva, kar so nekateri, zlasti mlajši, spremljali z velikim zanimanjem, starejši pa so se od gruče ljudi nekoliko oddaljili. Najbolj so si želeli videti leva, kar jim je uspelo šele po mučnem premagovanju ovir v živalskem parku. Steze so namreč posute s peskom, kar je mnogim predstavljalo težave: kolesa invalidskih vozičkov so se vztrajno pogrezala vanj, neko deklico so morali nositi, saj se njena hojica v pesku ni premikala, mnogih živali, katerih kletke so dostopne le po osvojitvi strmega klanca, pa zato sploh niso šli pozdravit.
    ————
    In zakaj so živali v kletkah? Zakaj niso v živalskem parku ali rezervatu?

Verjetno so se nekateri vživeli v te živali v s temi živalmi v kletkah

6. Carlos Contreras pravi:

Otroci se navadno klovnov bojijo.

7. luka pravi:

CC