Thursday 2. May 2024 - Zadnja sprememba ob 21:38:32

Trimo Urban Crash

5. junij 2009 ob 10:00 | Špela Škulj |

V Stari mestni elektrarni v Ljubljani so včeraj podelili Trimo arhitekturne nagrade in Trimo Urban Crash nagrade. Po uradni mednarodni podelitvi je bila na Metelkovi (pri hostlu Celica) otvoritev zmagovalne instalacije s spremljevalnim programom.

Izbrana lokacija za postavitev instalacije ima poseben pomen in predstavlja mesto znotraj mesta, ki je bilo postavljeno kot svobodno in nekonvencionalno kulturno središče. Zato predstavlja idealen eksperiment sodelovanja med inovativnimi arhitekturnimi idejami in okoljem, za katerega je bilo ustvarjeno.

Posneli smo del nastopa Boštjana Gombača in Janeza Dovča ter zmagovalno instalacijo, ki od včeraj uradno stoji na Metelkovi:

Špela Škulj

1. rukar pravi:

VEDNO NOVI OSNAŽEVALCI SLOVENSKEGA KULTURNEGA PROSTORA ! KDO BO ČISTIL ZA VAMI !

2. Wesna pravi:

Super, da imamo na Metelkovi zdaj še letni oder. Pozdravljam idejo :)