Thursday 2. May 2024 - Zadnja sprememba ob 21:38:32

Srečanje z zemljo

8. maj 2009 ob 17:43 | Irena Kovačević |

V Vitanju, naselju ob vznožju Pohorja, nedaleč stran od Celja, rojstnem kraju slovenskega raketnega inženirja Hermana Potočnika Noordunga, je bila 6. maja v organizaciji Slovenske vesoljske agencije in društva ruskih fotografov odprtje razstave fotografij ruskega kozmonavta, novinarja in fizika dr. Jurija Baturina. Prodajna razstava Srečanje z zemljo postavlja na ogled 30 fotografij, ki jih je posnel na postaji Mir (Svet) in na mednarodni vesoljski postaji (ISS). Otvoritve so se udeležili predstavniki ministrstva za kulturo, ministrstva za obrambo, predstavniki ruske vojske in številni drugi gostje iz Slovenije in tujine.
Tam je bil tudi minister za visoko šolstvo, znanost in tehnologijo Gregor Golobič, ki je podprl je zamisel o gradnji Kulturnega središča evropskih vesoljskih tehnologij.

Režiser Dragan Živadinov ob koncu slovesnega dela otvoritve razstave izreče zdravljico.

Irena Kovačević

1. Grunf pravi:

vodka in noordung =slowenische kunst

2. NDG pravi:

Po poklicu, zanimivo. Komentar ni potreben.