Friday 17. May 2024 - Zadnja sprememba ob 21:38:32

*Romano khelibe

17. april 2009 ob 14:29 | Irena Kovačević |

*Romski ples

V sklopu meseca romske kulture v Slovenskem etnološkem muzeju potekajo številne prireditve in aktivnosti, med drugim tudi delavnica romskega plesa, ki jo vodi plesalka Mojca Rakipov - Nursel.
Romskih plesov je veliko, vsak ima svoje značilnosti; drugačen ritem, kostum in drugačne korake. Mojca je predvsem raziskovala zgodovino svojih prednikov, ki so v Makedonijo prišli prek Turčije in Egipta iz Radžastana.
Mojca je s svojim možem Dennisom aktivna tudi na področju animacije otrok v obliki klovnskih in cirkuških točk.
V prispevku govoriva o čočku, romskem plesu, ki ga poučuje in sicer vsak ponedeljek med 16.30 in 18. uro v Dvorani doma skupnosti v Savskem naselju (Belokranjska ulica).

Irena Kovačević
kamera: Bojan Žalec

Komentarji - 1 komentar
  1. MEFISTO pravi:

Bistvo romskih plesov je močna povezanost z zemljo.

Zdaj vemo, zakaj se tako radi pasejo po tujih njivah!