Serie A 29. krog

23. marec 2009 ob 17:28 | Luka Lukič |

V 29. krogu Serie A je pet srečanj pripadlo domačim, tri srečanja gostom, dve pa sta se končali neodločeno. Vodilni dvojec Inter in Juventus nadaljujeta svoj mrtvi tek. Inter je doma s 3:0 odpravil Reggino, Juventus pa je na gostovanju napolnil mrežo Rome z 1:4. Milan je gostoval pri Napoliju in osvojil točko z 0:0. Genoa je z domačo zmago z 2:0 nad Udinesejem ubranila četrto mesto pred prvim zasledovalcem Fiorentino, ki je doma z 1:0 premagala Sieno. Chievo si je po skalpu Lazia tokrat pred domačimi gledalci z 1:0 opasal še skalp Palerma. Catania je doma z 1:0 natresla soli na rane Lazia, medtem ko je Cagliari na gostovanju pri Bologni slavil z 0:1. Na gostovanju je bila uspešna še Sampdoria, ki je z 1:3 premagala Torino. Lecce pa je pred domačimi gledalci ob koncu z 2:2 osvojil točko proti Atalanti.

Juve triumfiral pri Romi
Juventus je tokrat odpotoval na gostovanje k Romi. Juventus je potreboval zmago za ohranitev upanja na naslov prvaka, medtem ko so Romi potrebne točke za uvrstitev v Ligo prvakov. Claudio Ranieri je v napad poslal Del Piera in Iaquinto ob podpori Giovinca. Na drugi strani Spalletti ni mogel računati na Tottija in De Rossija, tako da je v napadu osamljen zaigral Vučinič. V uvodnih minutah je Roma kazala napadalne ambicije, vendar je obramba Juventusa bila vselej na mestu. V 34. minuti pa je Iaquinta z lepim diagonalnim strelom popeljal Juve v vodstvo. V drugem polčasu je najprej Roma prišla do izenačenja, ko je v 48. minuti po kotu zadel Loria. Veselje Rome je trajalo le 5 minut, preden je Iaqunta z glavo popeljal Staro damo v ponovno vodstvo. Roma se je odprla in Juventus je prihajal do protinapadov. Tretji zadetek je za Staro damo prispeval Melberg, preden je v 74. minuti končnih 1:4 postavil Pavel Nedved s spektakularnim volejem.

Neučinkoviti Napoli brez zadetkov z Milanom
Napoli je pod taktirko novega trenerja Donadonija pričakal Milan. Domači niso mogli računati na vratarja Iezza, poleg njega pa so bili odstoni še Gargano in Maggio (poškodbe) ter Aronica (kartoni). Milan je na drugi strani imel znova daljši seznam odsotnih. Namesto poškodovanega Abbiatija je v vratih začel Dida, medtem ko sta Kaka in Ronaldinho zaradi nedavnih poškodb začela na klopi. Napoli je v drugem srečanju pod taktirko trenerja Donadonija pokazal povsem drugačen obraz kot v prejšnjih mesecih in povsem nadigral favorizirani Milan. Po nekaj zapravljenih priložnostih Napolija je sledil kontroverzen trenutek, ko je zadetek Hamšika sodnik razveljavil zaradi prepovedanega položaja. Drugi polčas je pokazal podobno kot prvi, v katerem je Milan prevladoval v posesti, Napoli pa v priložnostih. Streli Lavezzija so frčali mimo vrat, Zalayeta pa je meril preblizu Dide. Končni izzid je tako ostal 0:0.

Inter uspešen proti Reggini
Inter je pred domačimi gledalci upravičil status favorita proti najverjetnejšemu kandidatu za izpad Reggini. Čeprav so gostje iz Kalabrije imeli nekaj lepih priložnosti in so prvi zapretili proti vratom Interja, je bil Inter premočan. V 5. minuti je domače v vodstvo popeljal Esteban Cambiasso. V 10. minuti je Ibrahimovič iz bele točke povišal prednost Interja. V naslednjih minutah so se vrstile priložnosti na obeh straneh, pri čemer je Ibrahimovič zadel vratnico. Piko na i zmage Interja je v 57. minuti postavil Ibrahimovič za končno zmago s 3:0. Inter tako ostaja v prednosti sedmih točk va vrhu lestvice, medtem ko Reggina ostaja na dnu lestvice in postaja čedalje bolj verjeten kandidat za degradacijo v Serie B.

Genoa uspešna proti Udineseju
Udinese je tokrat odpotoval na gostovanje k Genoi. Genoa tokrat ni mogla računati na Motto in Vanden Borreja (poškodbe) in Jankoviča (kartoni). Udinese je na drugi strani imel ponovno težave s poškodovanimi branilci, tako da je Pasqualle Marino postavil bolj defenzivno formacijo, v dresu Udineseja pa je debitiral vezist Zimling. Težave Udineseja so se začele že v 5. minuti, ko je Samir Handanovič zaradi poškodbe svoje mesto med vratnicama prepustil drugemu Slovencu Janu Koprivcu. Mladi Koprivec se je že v prvem poskusu na njegova vrata izkazal z izjemno obrambo. V drugem polčasu pa je po dveh solidnih obrambah Koprivec slabo stekel iz vrat ob predložku Palladina in Sculli je popeljal Genoo v vodstvo. Udinese pa je dodatno lahko protestiral ob sojenju, saj je sodnik v 70. minuti poslal pod tuš Aelxisa Sancheza, ker je zaploskal sodniku po nedosojenem prekršku. Globoko v sodnikovem dodatku pa je končnih 2:0 postavil Diego Milito.

Fiorentina obdržala korak z Genoo
Fiorentina je pred domačimi gledalci pričakala Sieno. Prvi polčas je postregel z nekaj polpriložnosti Fiorentine, v drugem polčasu pa se je igra bolj razživela. Fiorentina je zaigrala napadalneje, Siena pa je svoje priložnosti iskala v protinapadih. V 70. minuti je prvi zadetek na srečanju dosegel Adrian Mutu. Minuto kasneje je Mutu še drugič zadel v polno, vendar je stranski sodnik dvignil zastavico. Na koncu je tako slavila Viola z 1:0.

Catania knockoutirala Lazio
Če je Lazio prejšnji mesec pokazal znake napredovanja v formi, pa je sedaj Delio Rossi spet pod udarom kritik. Po debaklu s Chievom je Rossi na gostovanju pri Catanii poslal premešano enajsterico na igrišče, ki pa ni dala rezultata. Catania je povsem prevladovala v prvem polčasu in v 25. minuti z zadetkom Paolucija. prišla do zasluženega vodstva. V drugem polčasu je Lazio zaigral ofenzivneje, vendar so Biancocelesti težko prihajali do izrazitih priložnosti, za nameček pa je Goran Pandev še zastreljal enajstmetrovko. Evropski pokali se tako od Lazia čedalje bolj oddaljujejo.

Chievu še skalp Palerma
Chievo si je po zmagi nad Laziem v prejšnjem krogu tokrat priboril še tri točke na domačem igrišču proti Palermu. Domači so bili celotno srečanje podjetnejši, Palermo pa je od 36. minute igral z igralcem manj, potem ko je rdeči karton prejel Cassani. V zadnji minuti prvega polčasa je edini zadetek na srečanju dosegel Luciano in priigral Chievu pomembne tri točke v boju za obstanek.

Cagliari strl Bologno
Cagliari je tokrat na gostovanju pri Bologni osvojil tri točke. Edini zadetek na srečanju je prispeval Robert Acquafresca ob koncu prvega polčasa. Bologna je imela nekaj lepih priložnosti, vendar je uspešno vrata Cagliarija zaklenil Marchetti.

Sampdoria odpravila Torino
Sampdoria je nadaljevala pozitivno formo na gostovanju pri Torinu, kjer so Blucerchiati z 1:3 osvojili poln izkupiček. Sampdorio sta v prvem polčasu v vodstvo popeljala Pazzini in Sammarco. Upanje je Torinu vrnil Bianchi, vendar je v drugem polčasu končni izzid postavil Antonio Cassano.

Lecce in Atalanta razdelila točke
Lecce je pred domačimi gledalci odigral napeto srečanje z Atalanto. Domače je v vodstvo popeljal Caserta, preden je za preobrat Atalante z dvema zadetkoma poskrbel Padoin. V sodnikovem podaljšku pa je Caserta zadel še enkrat in tako postavil končnih 2:2.