Grbine na Starem Vrhu

16. januar 2009 ob 21:42 | Vest |

Na Starem vrhu pri Škofji Loki je danes poteklo tekmovanje za Evropski pokal v smučanju po grbinah. Pri moških je zmagal Rus Ivan Panfilov, pri dekletih pa Avstrijka Margarita Marbler. Najboljšo slovensko uvrstitev je s 7. mestom dosegla Nina Bednarik.

Na odlično pripravljeni progi se je pomerilo 78 tekmovalcev in tekmovalk iz 17 držav. Med moškimi se med 16 finalistov ni uspelo uvrstiti nobenemu Slovencu, še najbolje se je z 25. mestom odrezal 17-letni Nejc German. Ostali slovenske uvrstitve so bile: 26. Jani Pogačar, 28. Nejc Dimnik, 35 Nejc Ciglarič in 49 Dejan Ladič.
Pri dekletih je s konkurenco pomedla Avstrijka Margarita Marbler, zmagovalka petih tekem za svetovni pokal in lani skupno tretja v svetovnem pokalu.

“Proga je bila odlično pripravljena, prav tako pa so ljudje zelo prijazni. Vse skupaj je pripomoglo k moji odlični vožnji,” je Margarita polaskala domačim organizatorem, Športnemu društvu Grbina.
Nina Bednarik, domačinka iz Škofje Loke, je na jutranjem treningu padla, vendar se ni pustila preveč zmesti in na koncu osvojila dobro 7. mesto. Jutri želi izboljšati rezultat in vabi navijače naj si v čim večjem številu ogledajo atraktivne vožnje.

Na sporedu bo še ena tekma Evropskega pokala v vožnji po grbinah s pričetkom kvalifikacij ob 11.30 in finalom ob 14.00.