Serie A 14. krog

1. december 2008 ob 22:54 | Luka Lukič |

Štirinajsti krog Serie A je bil ponovno v znamenju domačih moštev, ki so slavila na sedmih srečanjih. Dve srečanji sta se končali z delitvijo točk, le na enem srečanju pa so bili uspešni gostje. Edina zmaga v gosteh je pripadla zadnjeuvrščenemu Chievu, ki je na Friuliju v zadjih minutah z 0:1 poglobil krizo Udineseja. Inter je doma z 2:1 premagal Napoli in tako povišal prednost pred Milanom, ki je klonil s 3:1 v Palermu. Juventus je doma v težkih vremenskih pogojih s 4:0 premagal Reggino, Roma pa je minimalno z 1:0 premagala Fiorentino. Doma sta z 1:0 slavila še Cagliari proti Sampdorii in Siena proti Torinu. V Bergamu je Atalanta z 2:0 odpravila Lazio, medtem ko sta se tekmi Catania : Lecce in Genoa : Bologna končali z 1:1.

Inter premagal tudi Napoli
Na San Siru je vodilni Inter nadaljeval z rezultatsko učinkovitostjo in si proti četrtouvrščenemu Napoliju priigral peto zaporedno zmago. Vsi zadetki so padli v prvem polčasu. V 16. minuti je Cordoba mojstrsko zadel po predložku Maicona, osem minut kasneje pa je izvrstno akcijo zaključil Muntari. V 36. minuti je gostom upanje povrnil Lavezzi, ki je izkoristil lepo dvojno podajo za 2:1. V drugem polčasu je trener Napolija Reya poskušal s tremi napadalci, toda Inter je gostom iz Neaplja odlično pariral in jih povsem onesposobil. Iz drugega polčasa so najnevarnejše priložnosti pripadle Interju, vendar se je vratar Iezzo dvakrat izkazal. Inter je tako povišal prednost na lestvici pred Milanom ki zaostaja (tako kot Juventus) za 6 točk.

Milan padel v Palermu
V Palermu sta domači Palermo in Milan odigrala večerno srečanje 14. kroga Serie A. V izjemno napetem srečanju so si priložnosti sledile na obeh straneh. Abbiati je dvakrat zaustavil nevaren poskus Miccolija, na drugi strani pa je Pato najprej nevarno streljal, nato pa še priboril enajstmetrovko, potem ko ga je podrl vratar Amelia. Toda Ronaldinho je iz bele točke streljal preslabo in Amelia je uspešno ubranil. V drugi polovici prvega polčasa je pobudo prevzel Palermo, kljub temu pa je najnevarnejšo priložnost imel Ronaldinho, ki je zadel prečko iz prostega strela. V drugem polčasu je sledil potop Rossonerov. Najprej je mrežo gostov načel Miccoli, potem iz protinapada Cavani, tretji zadetek v mreži Abbiatija pa je prispeval Simplicio. Ronaldinho je ob zaključku srečanja priboril še eno enajstmetrovko in v drugo le premagal Amelio za končnih 3:1 v korist Palerma.

Udinese nadaljuje z razprodajo
Potem ko si je pred dvema tednoma na Friuliju motivacijo dvignila tedaj še zadnjeuvrščena Reggina, je tokrat pol izkupiček iz Udin odnesel še trenutni zadnjeuvrščeni Chievo. V s priložnostmi ne ravno bogatem srečanju so se odločilni trenutki zgodili v drugem polčasu. V 56. minuti so živci popustili Di Nataleju, ki je zaradi napadalnega vedenja prejel rdeči karton. Igralsko premoč je Chievo izkoristil z nevarnimi akcijami, zadetek pa je padel v zadnji minuti, ko je Felipe po kotu matiral svojega vratarja Handanoviča za končnih 0:1. Do konca srečanja je Chievo izpeljal še en nevaren protinapad, a je bil Handanovič na mestu. Udinese je tako doživel četrti zaporedni poraz in zdrsnil na 9. mesto.

Roma nadaljuje z dobro formo
Roma, ki ji je zmaga v rimskem derbiju dala nov zagon nadaljuje z dobrimi predstavami. Tokrat so pred domačimi gledalci gostili Fiorentino in odigrali napeto srečanje z veliko priložnostmi. V srečanju, kjer je več lepših priložnosti imela Roma sta se predvsem izkazala oba vratarja. Tako Doni kot tudi Frey sta postregla z odličnimi obrambami, odločilni zadetek pa je dosegel Francesco Totti v drugem polčasu, ko je z močnim strelom presenetil Freya, žoga pa je končala v mreži. Fiorentina je bila nevarna predvsem preko Montoliva in Mutuja, vendar je Doni ostal nepremagan.

Juve v težkih pogojih odplaknil Reggino
Juventus je doma v težkih vremenskih razmerah odpravil Reggino. V prvem polčasu, ko so razmere na igrišču bile še relativno vzdržne je mrežo gostov načel Camoranesi v 28. minuti. Reggina je najbližje zadetku prišla preko Santosa, ki je zadel prečko, v 44. minuti pa je bil uspešen Amauri, ki je podvojil vodstvo Stare dame. V drugem polčasu je nad Olimpico začel silovito naletavati sneg, v težkih pogojih pa so bili igralci Juventusa še dvakrat uspešni preko Chiellinija in nato še Del Piera, ki je iz bele točke postavil končnih 4:0. Juve se je tako prebil na drugo mesto na lestvici.

Atalanta strla Lazio
V Bergamu sta se udarila Atalanta, ki ima problem s konsistentnostjo forme in Lazio, ki je po porazu v rimskem derbiju v slabi formi. V prvem polčasu so gledalci spremljali nezanimivo srečanje z malo priložnosti, v drugem polčasu pa je najprej domače po napaki Carriza v vodstvo popeljal Valdes, nato pa je iz protinapada uspešno zadel še Floccari. Lazio si je priigral nekaj polpriložnosti, najlepšo pa je prav ob koncu srečanja zapravil Zarate.

Cagliari premagal Sampdorio
Za Sampdorio se mora letošnje sezone še ni končala. Po nekaj obetavnih izzidih so Blucerchiati tokra v Cagliariju ponovno padli na trda tla. V zadržanem srečanju je edini zadetek dosegel Jeda v 48. minuti, Sampdoria pa kljub pritiskom ni uspela kaznovati napak Cagliarija. Poraz za Sampdorio pomeni nadaljevanje travm v spodnjem delu lestvice, medtem ko se Cagliari pomika proti sredini lestvice.

Četrta točka za Mihajloviča
Novi trener Bologne Siniša Mihalovič nadaljuje s konstantimi predstavami neodločenih izzidov. V precej izenačenem srečanju v Genoi, bi lahko Bologna povedla že v prvem polčasu, vendar je Rubinho bil vselej na mestu. V drugem polčasu je domače navijače najprej navdušil Sculli, vendar je le deset minut kasneje domače navijače utišal Marco Di Vaio za končnih 1:1.

Lecce zadržal Catanio
Catania je pred domačimi gledalci gostila neugodni Lecce. Domači so obrambo Lecceja strli v 61. minuti z zadetkom Paoluccija, vendar je osem minut kasneje Castillo zadel za končnih 1:1.

Siena strla Torino
Siena je pred domačimi gledalci gostila neugodni Torino in si že v 19. minuti priigrala zadetek za končno zmago z 1:0. Edini zadetek je dosegel Maccarone, Torino pa kljub nekaj lepim priložnostim ni našel odgovora na vodstvo domačih.