Serie A 13. krog

25. november 2008 ob 16:01 | Luka Lukič |

Trinajsti krog Serie A je postregel s štirimi zmagami domačih, štirimi neodločenimi izzidi, ter dvema zmagama gostov. Vrh lestvice sta krojila torinsko milanska obračuna. V Milanu je Inter z 1:0 premagal Juventus in tako povečal prednost na vrhu lestvice pred mestnimi tekmeci, ki so v gosteh remizirali 2:2 s Torinom. Fiorentina je doma s 4:2 premagala Udinese. V boljši formi pa sta tudi Sampdoria in Roma. Prvi so doma s 3:0 premagali Catanio, medtem ko je Roma v gosteh pri Lecceju slavila z 0:3. Lazio in Napoli sta doma remizirala. Prvi z Genoo 1:1, Napoli pa s Cagliarijem z 2:2. Reggina je doma s 3:1 premagala Atalanto, Siena pa v gosteh z 0:2 Chievo. Bologna in Palermo sta se razšla z 1:1.

Stara dama padla na San Siru
V derbiju 13. kroga sta se na San siru pomerila kandidata za naslov prvaka Inter in Juventus. Obe ekipi sta v srečanje krenili po nizu dobrih rezultatov, vendar je v rahli prednosti bil Inter. Inter je prednost domačega igrišča izkoristil in po priložnostih povsem zasenčil goste iz Torina. Staro damo je reševal predvsem izvrstni vratar Alex Manninger, ki je branil neverjetno in iz minute v minuto bolj frustriral napadalce Interja. Ko je že izgledalo, da bo potreben čudež, za spraviti žogo za hrbet Manningerja, je Zlatan Ibrahimovič v 74. minuti s podajo našel Muntarija, na katerega je obramba Interja povsem pozabila in Muntari je iz neposredne bližine postavil končnih 1:0. Juve je skušal najti odgovor, toda dlje od lepe priložnosti Del Piera, ki ji je bil kos Julio Cesar niso prišli.

Torino zadržal Milan
V Torinu je potekal drugi torinsko milanski derbi med Torinom in Milanom. Bolje so začeli domači, ki jih je v 25. minuti v vodstvo z glavo popeljal Stellone. Milanu je uspel preobrat v osmih minutah. Najprej je Pato izkoristil slabo postavitev obrambe Torina in matiral Serenija, nato pa je še Ronaldinho s prekrasnim prostim strelom popeljal Milan v vodstvo. V drugem polčasu so gledalci videli priložnosti na obeh straneh, igralci Milana pa so se najbolj pritoževali v zaključnem delu srečanja, ko kljub očitnem igranju z roko sodnik ni dosodil enajstmetrovke. Protesti Rossonerov so bili še glasnejši v 85. minuti, ko je v isti situsaciji sodnik dosodil enajstmetrovko za Torino iz katere je Rosina postavil končnih 2:2. Milan tako zaostaja za mestnimi tekmeci za tri točke.

Fiorentina visoko proti Udineseju
V Firencah sta Fiorentina in Udinese odigrala najbolj napeto in dinamično srečanje 13. kroga, ki bi lahko postreglo še z več zadetki, če ne bi bila v vratih tako Udinesejev Handanovič, kot Fiorentinin Frey izjemno razpoložena. V prvem polčasu je bolje kazalo Udineseju, ki ga je v vodstvo v 25. minuti popeljal Floro Flores s spektakularnim zadetkom. V drugem polčasu pa je sledil popoln rezultatski polom Udineseja. Najprej je Mutu iz bele točke izenačil, nato je Ricardo Montolivo z dvema lepima zadetkoma oddaljil Fiorentino od Udineseja, preden je piko na i postavil še Gilardino. Končnih 4:2 je postavil Di Natale iz bele točke, potem ko je Comotto ubranil z roko strel v okvir in si prislužil rdeči karton. Udinese je s tretjim zaporednim porazom zdrsnil na 7. mesto.

Napoli v zadnji minuti zapravil točke
Napoli je pred domačimi gledalci gostil Cagliari. V uvodnih minutah je domače v vodstvo popeljal Marek Hamšik. Napoli si je priigral še nekaj lepih priložnosti, ki pa jih niso realizirali. Kazen je sledila v 55. minuti, ko je Lopez po kotu izenačil za goste. V 84. minuti je Lavezzi s prostim strelom skorajda že priigral tri točke Napoliju, ki pa so jih domači zapravili. Hudo napako obrambe Napolija je v 90. minuti z zadetkoma za končnih 2:2 kaznoval Conti.

Lazio in Genoa delila točke v kontroverznem srečanju
Na Olimpicu sta se pomerila Lazio in Genoa. V prvem polčasu razen prostega strela Kolarova večjih priložnosti ni bilo, kontroverzni trenutek pa je sledil v zadnjih sekundah polčasa, ko je stranski sodnik razveljavil regularen gol Milita. V drugem polčasu je v 53. minuti sledila še sporna enajstmetrovka za goste, ki pa jo je Milito poslal prek vrat. Lazio je pritisnil in si priigral nekaj lepih priložnosti, toda zadetka so se v 70. minuti veselili gostje ko je Milito naposled prišel na listo strelcev. V 80. minuti pa je vratar Genoe Rubinho po strelu od daleč Daboa dobesedno poklonil izenačenje Laziu za končnih 1:1.

Roma osvojila Lecce
Roma je po zmagi v mestnem derbiju dobila motivacijski zagon za boljše nadaljevanje sezone. V Lecceju so Giallorossi gladko premagali domače. Že v prvem polčasu sta Vučinič in Juan priigrala neulovljivo prednost Romi, v drugem polčasu pa je piko na i postavil še Francesco Totti po napaki obrambe domačih. Lecce, ki do tega srečanja še ni izgubil doma, si skozi celotno srečanje ni priigral resnejše priložnosti.

Sampdoria potopila Catanio
Tudi Sampdoria se počasi prebuja po katastrofalnem začetku sezone. Tokrat so pred domačimi gledalci potopili neugodno Catanio. Že v 6. minuti je Bellucci povedel domače v vodstvo. V drugem polčasu pa je končnih 3:0 postavil Antonio Cassano z zadetkoma v 63. in 90. minuti. Sampdoria se tako počasi približuje zgornji polovici lestvice.

Reggina vstaja od mrtvih
Če je še pred tremi tedni Reggina izgledala kot najresnejši kandidat za izpad, pa je v zadnjih dveh krogih moštvo iz kalabrije dokazalo da jih ne gre še popolnoma odpisati. Potem ko so v gosteh premagali Udinese so si tokrat opasali še skalp Atalante. Reggina si je že v prvem polčasu priigrala dva zadetka prednosti potem ko sta bila natančna Cozza in Corradi. Corradi je zadel še v 78. minuti, v zadnjih sekundah srečanja pa je častni zadetek za Atalanto in za končnih 3:1 dosegel Doni.

Palermo ob koncu izvlekel točko v Bologni
Bologna pod vodstvom novega trenerja Mihajloviča ostaja neporažena toda tudi brez zmage. Tokrat so pred domačimi gledalci gostili Palermo in že v 20. minuti je Di Vaio popeljal Bologno v vodstvo. Toda v samem zaključku srečanja je Carrozzieri rešil Palermo pred porazom in postavil končnih 1:1. Kljub tretjemu zaporednemu remiju ostaja Bologna v coni izpada.

Siena ob koncu strla Chievo
V Veroni je zadnjeuvrščeno moštvo Chieva gostilo Sieno in kljub solidni predstavi ostalo brez točk. Siena je ob koncu srečanja z dvema zadetkoma iz bele točke (Gallopa v 83. in Maccarone v 87. minuti) postavila končnih 0:2, ki je Chievo zasidral na zadnje mesto lestvice.