Saturday 18. May 2024 - Zadnja sprememba ob 21:38:32

Pol ali cel Piranski zaliv

17. februar 2007 ob 18:50 | Vest |

Za naše!

Slovencem, ki živijo na Liburniji se je v preteklih letih uspelo organizirati in ustanoviti kulturno prosvetno društvo Snežnik. V društvu delujejo Slovenci, ki so se v devetdesetih letih našli onstran meje in tisti, ki jim je slovenska kultura enostavno blizu. Radi imajo pristno slovesko kapljico ter domačo glasbo, meje pa bi ..

Mojca Grobelnnik

1. Lotus pravi:

Ko gre za postavljanje pogajalskih izhodišč, bi slovenija kot svoje izhodišče morala postaviti mejo na reki Mirni, saj je to bila meja cone B, ki ni nikdar bila del hrvaške… Ne govorim o tem, da je ta meja dejansko uresničljiva, vendar bi glede na izhodišče (in ker Hrvaška zavrača dogovor Drnovšek - Račan) morali pogledati v zgodovino in urediti zadeve, ki v Jugoslaviji nikdar niso bile pomembne…. Vaša mnenja?

2. Mirela pravi:

Dajte si že novinarji Vest.si namontirat neke sposobne mikrofone, ker je pol prispevkov neposlušljivih / neslišnih!