Wednesday 8. May 2024 - Zadnja sprememba ob 21:38:32

Kulturno praznovanje

8. februar 2007 ob 13:35 | Vest |

Na predvečer slovenskega kulturnega praznika smo po končani slavnostni podelitvi Prešernovih nagrad v Cankarjevem domu zmotili nekatere znane Slovence in jih povprašali o bolj zabavnih temah.

Fotograf Joco Žnidaršič in novinar Dela Marijan Zlobec sta nam zaupala, kakšna je bila proslava in kje naj bi morda v bodoče sedeli politiki, novinarki Magneta na RTV SLO Živa Rogelj in Špela Kožar sta razmišljali o zadostnih količinah vina, Irwinovec Roman Uranjek bi rad nekoč videl kulturnega ministra plesati v ritmu Laibachove koračnice, sodnik Vasilij Polič, brat nagrajenega Radka Poliča, bi rad videl prešernovca v penziji, Saša Jovanovič razmišlja o umetniku na vidnih državnih funkcijah, Mirka Hudobivnik bi se rada vrnila v čas Prešernovih sprehodov po ljubljanskih gostilnah, novinar Mladine in pisatelj Blaž Ogorevc pa je razložil klošarsko filozofijo beračenja za Francetovimi novčiči.

Novinar Denis Sarkić, montaža Katja Lenart

Komentarji - 1 komentar