Friday 22. November 2024 - Zadnja sprememba ob 21:38:32
 

V dobro države

20. april 2009 ob 11:29 | Jani Sever |

Vladna kriza, ki jo je sprožila NLB z odobritvijo reprogramiranja dolga Infond Holdingu govori o jedru krize. Ne le slovenske. Primer je globalen, tako kot gospodarska kriza. Kakšna bo njegova razrešitev, je zato še posebej pomembno.

Direktor NLB Draško Veselinovič pogodbe dolgo ni mogel, znal ali hotel podpisati. Potem je stopil pred mikrofon in dejal, da bo kot šef največje slovenske banke delal v interesu Slovenije. In spomin nam je odtaval tja nekam daleč nazaj v zgodovino. V neke druge čase. Pa tudi ne tako daljne. Kot da bi zaslišali odmev besed Andreja Lovšina, ki je kot direktor Intereurope, pred leti, ob nastopu funkcije, pred kamerami javno prisegel zvestobo nekemu drugemu predsedniku vlade. Zvestoba državi ali predsedniku vlade v Sloveniji nista kdove kako vsak sebi. NLB pa je tako ali tako še vedno v precejšnji državni lasti. Drugi delničarji naj si kar sami pripišejo, če niso vedeli, kje je sedež njihove banke.

Ko direktorji začnejo govoriti o nacionalnem in interesu, je ponavadi hudič. Dokler v skladu z njim samo delujejo, običajno še kar gre. Ampak, ko o njem spregovorijo, je to znak, da je šlo nekaj hudo narobe. Tudi v primeru Infond Holdinga gre očitno prav za to. Primer ima ekonomsko in politično razsežnost, ki sta seveda prepleteni in skupaj definirata slovenski odnos do tranzicije in krize. A ne le to, odnos do tajkunstva, ki je v Sloveniji zaznamoval lansko leto, je v krizi dobil še globlji pomen. V času, ko je postala tako pomembna beseda solidarnost in ko so kreditni baloni postali sinonim za sistem, ki ga je potrebno spremeniti, bi morala pomeniti pomoč tajkunom politični samomor.

Znameniti gradbinec, ki občasno oživi kot pomladni politični analitik, se ne strinja. Pravi, da vlada ne more upravljati z banko. Isto mantro ponavlja tisti del vlade, ki pomoči Infondu ne komentira ravno z veseljem, hkrati pa podpira avtonomijo uprave banke. Logika je precej kratkovidna. Ali torej nevmešavanje politike v gospodarstvo pomeni, da vlada nima prav nobene odgovornosti do podjetij, v katerih ima pomemben delež lastništva in jih celo sanira z denarnimi injekcijami?Nihče si seveda ne želi, da bi vlada upravljala s podjetji. A ko gre za strateške odločitve ali poteze, ki niso v skladu z interesi lastnika, ima ta gotovo pravico in v primeru vlade tudi politično dolžnost, da ukrepa.

Infond Holding je v težavah. Pri NLB imajo 150 milijonov posojila zavarovanih z 12,5 odstotki Mercatorja in 20 odstotki Pivovarne Laško. In potrebujejo pomoč. Finančni minister Franci Križanič meni, da mora država braniti Mercator pred prodajo hrvaškemu podjetju Agrokor. Za povrh pa Infond obvladuje še dva od treh osrednjih slovenskih dnevnikov. NLB je vse to za nekaj časa rešila. V Zaresu in Desusu so nezadovoljni. SD in LDS si poskušata umiti roke. Opozicija bolj ali manj čaka. Teren zanjo je pripravljen. Posebej SDS lahko poslej enostavno ponavlja, mar vam nismo govorili? Saj se spomnite politikov SD, ki so veselo pili pivo na pivski veselici v Laškem. Že takrat je bilo vse jasno.

Jutri se bo Zares odločal o tem, kaj storiti. Povsem resna opcija je celo izstop iz vlade. Predsednik vlade bi se lahko odločil in zamenjal finančnega ministra ali vsaj podprl zamenjavo vodstva NLB. No, nič od tega se ne bo zgodilo. Kljub vedno pogostejšim kritikam dela Francija Križaniča, gre za osrednjega ministra vlade in enega od pomembnih članov SD. Podoben je pomen vodstva NLB, samo da so funkcije druge in da je predsednik uprave iz vrst LDS. Po drugi strani iz vlade ni ravno lahko izstopiti, saj s tem stranka tvega, da postane izdajalka. Članstvo pa takšni potezi itak nikoli ni naklonjeno, ker enostavno ogroža njihovo eksistenco. Zato na stavnicah ta možnost ni obravnavana povsem resno.

In vendar je trenutek za izstop najbrž zadnji. Ali vsaj eden zadnjih. In tudi razlog zanj je gotovo eden najbolj pravih, oziroma vsaj najbolj politično oportun. Zares bi z odhodom vsekakor dokazala svojo načelnost, kar v politiki precej velja. Kljub temu, da bi bila, v primeru razpada koalicije, na drugi strani tehtnice tako velika utež kot je vladna kriza ali celo možnost, da na oblast pride SDS. Kako zelo je to nekatere razburilo, je bilo videti ob izjavi Zorana Jankovića, ki je razmišljanju o radikalnih potezah ostro nasprotoval. Nekoliko panično, češ da leva vladna koalicija res lahko razpade in da bi to lahko povzročilo celo vrnitev SDS in Janeza Janše na oblast.

Ne glede na razplet, ki najbrž ne bo tako zelo dramatičen, ponuja zgodba že sedaj kar nekaj naukov. Poteza, nad kakršnimi se je pred meseci zgražal svet, se je zgodila tudi pri nas. Tudi v Sloveniji državne banke z državnim denarjem, ki so ga dobile iz proračuna, financirajo reprogramiranje kreditov največjih kreditojemalcev in ne pomagajo podjetnikom. Vladna politika je do tega zadržano kritična, vendar ne stori ničesar, da bi se to spremenilo. Še več, zdi se, da odločilni ljudje niti nimajo ambicije, da bi vzpostavili mehanizme, ki bi takšne poteze preprečevali. Reakcija Zares je zato očiščevalna, čeprav gre zaenkrat zgolj videz. Za vse pa bi bilo koristno, če bi jo kot tako razumele tudi druge vladne stranke.

Jani Sever

Objavi na Facebook-u, pošlji po e-pošti in več...
Zapri
  • Skupnosti
  • E-pošta
   Natisni Natisni    Pošlji prijatelju Pošlji prijatelju     RSS objav Vest RSS 
 
Komentarji - 30 x komentirano
  1. uničevalec rdečuhov pravi:

    Mentalno in politično ubogi komentar z hudimi nihanji podpore in nepodpore Pahorjevi vladi Tovariš Sever je očitno in vse bljižje podpori strančici ali skupini prenapetežev in lahkomiselnih qazi zaresovcev, ki želijo našo mlado demokracijo dobesedno razkpsati in pripeljati nazaj v naročje Velebalkana.

  2. Turek pravi:

    Jaooo, pa ti s tem hecnim nadimkom si resnično bolehen osebek. Priporočam ti, da pogledaš v ogledalo, ker boš tam našel sliko tistega, kdo ti resnično povzroča težave.

  3. medek pravi:

    Pahor in Kresalica sta hinavca, za prvega nič novega, za drugo pa totalno razočaranje.

    Kar tako naprej po poti NSi in SLS.

  4. nesesekirat pravi:

    O, ubogi (na duhu) uničevalec rdečuhov. Temu, da se v vladi kregajo in izražajo različna mnenja je največji dokaz, da smo z lanskim novembrom po štirih letih ponovno zajadrali v demokracijo. O kateri ti, Neuničeni rdečuh, pojma nimaš.
    Se pa lahko cela Slovenija, pa ni važno pod čigavim vodstvom, stokrat “na glavo postavi”, dokler se ne bo “zjasnilo” na zahodu, tudi naši “oblaki” ne bodo imeli kam.
    O domnevi, da bo JJ omenjal “skupno pitje piva” bi pa rekel, da se je manj bati takih, ki skupaj “pir tankajo” kot takih, ki “handlajo” v od znotraj zaklenjenih pisarnah, daleč od oči javnosti. Rezultat pa, pri enih in drugih, kakršenkoli že je, oz. “zapitek”, plačujemo davkoplačevalci vseh dohodkovnih razredov in političnih prepričanj.

  5. uničevalec rdečuhov pravi:

    Ne skiraj se, revšče mentalno podhranjeno.Vpiši se v začetne tečaje za mentalne retardirance, potem pa se ponovno oglasi na spletu , pa bomo videli rezultate retardiranih pisunov.

  6. Aljo pravi:

    He he, počasi se bliža obdobje, ko bodo šaljivci v vladi postali smrtno resni. Naši politični nedonošenčki se prepirajo v peskovniku, globalna zverina pa zatiska zanko okoli naše države.

    Vsi holdingi, ki so nezmožni plačevanja obveznosti do bank, morajo biti podržavljeni, če ne se nam slabo piše. Prehrambena industrija in industrija pijač, bo ena od zelo pomembnih subjektov v nadaljevanju globalne ekonomske krize. V nasprotnem primeru bomo odvisni od tujih multinacionalk, kar je najslabši možen razplet tajkunskih zgodbic.

    Katastrofa je samo, kakšni so naši vodilni ljudje. To so ljudje, ki se sploh ne zavedajo dane situacije in so na stopnji povojnih komunističnih gospodarstvenikov, ki o gospodarjenju s podjetji niso imeli kaj veliko pojma. Govori se samo o obveznostih do domačih bank, nihče ne govori o obveznostih holdingov do tujih bank in o obveznostih naših bank do tujih bank. Prav v tem grmu tiči zajec, plan globalne elite je, da se v naslednjih nekaj letih bankrotira čim več držav.

    Obdobje visokoletečih ciljev, ter občutka vsemogočnosti, je za vedno mimo. V zadnjih 10-15 letih so se nekateri povzpeli od ničel do multimiljarderjev, a jim to ni bilo zadosti. S svojim skromnim znanjem, zaslepljenostjo, pohlepom, socialnimi mrežami, so mislili da so neuničljivi…kakšni slepci. Stare elite zmeraj delujejo na isti način, korenček in palica in ko se preveč zagrizeš, žbaam po zaostali glavi…

    Kdo bo dopovedal našim kmetavzarskim “tajkunom”, da se jim zapira pot s strani najhujših elit tega planeta, mi ni jasno. Židovski bančni lobiji, stara evropska aristokracija, arabska aristokracija…se pa smejejo in čakajo kdaj jim bodo celotna državna bogatstva popadale direktno v naročje in to za bagatelo.

    Da da, lutke v vladi in nihovi lutkarji, vi ste vsi samo “plenček” globalne elite in najbolj žalostno je to, da se tega v svoji ignoranci neznanja, nepoznavanja resnične zgodovine, egocentričnosti, lastnega pohlepa, ozkogledosti, sploh ne zavedate. Čas izstave računov, se pa nezadržno bliža…

    ANTI NWO

  7. franček pravi:

    Prebral članek in komentarje. Zares beden članek. Primitivni komentarji.

  8. Cvetka pravi:

    @uničevalec rdečuhov, kot vidim pozabljaš, da je danes vsak, ki žali (ti si dejanko prešel vse meje), izsledljiv. Tudi ti. Naj ti bo v opomin samo dogodek, ko je tvoj idol brez problema identificiral komentatorja, ki mu je domnevno stregel po življenju.

  9. obama pravi:

    nesesekirat pravi:

    20. april, 2009 ob 12:12
    O, ubogi (na duhu) uničevalec rdečuhov. Temu, da se v vladi kregajo in izražajo različna mnenja je največji dokaz, da smo z lanskim novembrom po štirih letih ponovno zajadrali v demokracijo

    ….bravo…rezultate te demokracije izveš na Zavodu za zaposlovanje :)))

  10. bojsn pravi:

    uničevalec pa ti si res retardiran. ko se kritizira jansata ti ni prav, ker so vsi komunajzarji. ko se kritizira te iste komunajzare ti spet ni prav, ker… ? da ne govorimo o tem da si nekulturen, ko vsepovprek zalis avtorja komentarja in ostale komentatorje..

    kaj se morajo vsi pozdravljati s hail jansa, da bos srecen?

  11. medek pravi:

    http://www.youtube.com/watch?v=VgPZB9wxs24&eurl

  12. medek pravi:

    Iz gospodarja prstanov ;)

    http://www.youtube.com/watch?v=4-uJ2aJv2hI

  13. luna pravi:

    Aljo,
    Prepričana sem, da so naši “kmetavzarski” tajkuni dobro poskrbeli za zavarovanje svojega premoženja in za svoje in njihovih potomcev lagodno življenje, ne glede na grožnje svetovnih elit.
    Svetovne karte pa se bodo tudi gotovo premešale v bodočnosti in židovska agresija, finančna ali vojaška, ne bosta mogli večno trajati. Na vzponu pa bosta muslimanska in kitajska.

    To, da naše banke zelo drago plačujejo mednarodne kredite (veliko dražje kot zahodnoevropske) pa v naši vladi seveda vejo. Žalostno pa je, da imamo tako nesposobnega, mlačnega finančnega ministra, ki ga očitno vodijo določeni lobiji. Skupaj s Pahorjem sta idealen vzor nesposobnega vladanja, Pahorjeva poza in njegovi bombastični nastopi pa ga vedno bolj smešijo. Bolj kot kdaj, bi potrebovali smelo, odločno in učinkovito tehnično vlado.

  14. Andreja pravi:

    Ma ni zadeve v državi, ki ne bi smrdela do neba in čez……

  15. medek pravi:

    Politična kriza je - in to ne od minulega četrtka, ko je Draško Veselinovič priznal, da je uprava NLB soglasno reprogramirala posojilo Infondu Holdingu - v razlikah med koalicijskimi strankami. Še več in še malo bolj nenavadno, v razlikah, ki jih stranke kot razlike sploh ne razumejo (čeprav po drugi strani ugotavljajo, da so ‘prevelike’). Lepo je to ponazoril sinočnji TV klub na Pop TV, ko so se sogovorniki iz koalicijskih strank, med njimi trije ministri - Patrick Vlačič, Golobič, Karl Erjavec in Borut Sajovic - brez težav strinjali, da omenjeni reprogram res ni bil umesten. ‘Zgolj’ o tem, kaj zdaj, si niso bili enotni, pač zato, ker si vsak zase različno razlagajo pred-volilno-programsko-koalicijsko zavezo o nevmešavanju politike v gospodarstvo.

    Borut Pahor in Katarina Kresal sta očitno mnenja, da sta Golobičeva in Erjavčeva izjava, iz katere je težko sklepati kaj drugega kot to, da uprava in nadzorniki banke ne uživajo več zaupanja dveh koalicijskih strank, politični pritisk na vodstvo bank, če že ne kar neposredno poseganje v pristojnosti organov banke. Pahor je namreč v soboto dejal, da ‘NLB ne vodi vlada’, Kresalova pa v petek, da ‘NLB ne vodi LDS in da pričakuje, da je ne bo niti Zares niti druge stranke’ (Janez Janša ne bi znal bolje zabrusiti Golobiču, česa je ‘osumljen’). Uprava banke, sta bila ubrana Pahor in Kresalova, je odgovorna bančnim in ne političnim organom.

    Česa takšnega od njiju ni bilo slišati, ko je prometni minister Vlačič ne tako davno dejal, da vodstvo železnic ne uživa več njegovega zaupanja (čeprav je res, da je bil predsednik vlade kasneje blago nezadovoljen z načinom imenovanja novega predsednika uprave SŽ, kar je, mimogrede, povsem zasenčilo bistvo, namreč to, kdo je postal novi prvi železničar). Kar je bila, morda bolj rednim bralcem te strani ni ušlo, ena redkih Vlačičevih izjav, ki jih tukaj nismo kritizirali, iz preprostega razloga: pristojni minister mora imeti pravico, da javno pove, če s kakšnim od upravljalcev državnega premoženja ni zadovoljen.

    To je mimo skupščine pravzaprav njegova edina pravica in možnost (ter, ne gre pozabiti, odgovornost), da javno pozove nadzornike, naj po potrebi preverijo, ali uprava dela v skladu z dogovorjenimi izhodišči. In če si je Vlačič zaslužil kritiko, ker se je strinjal z imenovanjem Matica Tasiča na čelo SŽ, si je ni zato, kar mu je očital premier Pahor, torej imenovanje brez razpisa, ampak zato, ker je mogoče o imenovanem imeti vrsto utemeljenih pomislekov. Da je nadzorni svet NLB že prej na enak način kot nadzorni svet SŽ Tasiča imenoval Veselinoviča, je zakonska pristojnost obeh nadzornih svetov, politika, ki se v samo stvar (imena) ne bi vtikala, ampak se zadovoljuje s formo (javnega razpisa), pa se bodisi izogiba odgovornosti bodisi deluje pod mizo (in javnost z razpisi le slepi).

    Velja pa tudi nasprotno: ko Pahor in Kresalova pravita, da bodo o odgovornosti uprave NLB odločali bančni organi , bodo to (še vedno in samoumevno) organi, ki jih bodo imenovali lastniki, med njimi vlada. V novem nadzornem svetu NLB, Kas gor ali dol, ne bo sedel nihče, ki bi bil oblasti zoprn. Odločanje novega nadzornega sveta pa bo vsekakor spet ‘politično posredovano’ in na koncu se bosta Pahor in Kresalova ulovila za lastni rep: da je največja državna banka reprogramirala ‘tajkunsko’ posojilo, jima menda ni všeč, novi nadzorniki, kdor koli že to je, to vedo, torej sta nanje že ‘vnaprej’ politično pritiskala.

    >>> http://razgledi.net/blog/2009/04/20/koalicija-se-ne-bo-razpadla-a-je-drzava-ze-v-politicni-krizi/

  16. angie pravi:

    Sinoči sem jih poslušala v TV klubu na POP TV: vsi (SD, Zares, LDS) iz koalicije imajo svoje, niti ne tako slabe argumente v tej štoriji z NLB, ki jo je zakuhal Veselinović (razen Erjavca, ki se je prišel zgolj slikat). OK.
    Ampak tokrat bi osebno glasovala za Lahovnika: njegovo ogorčenje je pristno, fant je več kot zgrožen, da je v politiki mogoče čez noč obrniti volan v drugo smer. Enkrat je treba tajkunskim odkupom na račun drugih reči NE, kakorkoli se ti menedžerji že pišejo in kamorkoli strankarsko (trenutno) sodijo in to jasno in glasno! Janša je zadnjič v Primorskih izjavil epohalno stvar: bavčar ne bi tako (zelo) kradel, če bi bil v Janševi stranki!!????
    Kakorkoli: Pahor se očitno raje gleda v ogledalu Janševega izmišljenega števcu, s katerim SDS pritiska ( grejo se pravi mobing, pa nikome ništa). Ali je morda Pahor pred volitvami zaprisegel v cerkvi in nekaj obljubil…oz. velikemu JJ osebno? Pojma nimam, gas nisem volila. Značilno zanj je od zmage dalje, da pazi samo na to, da se ne bi zameril janševikom, vse drugo - pa četudi gre za veliko lumparijo, poriva v kot. Vedno bolj nas spominja na otroka, ki se igra skrivalnice tako, da sam sebi pokrije oči - pa je!

  17. a pravi:

    Ali so SDSovi že vklopili Grimsa ?

  18. obama pravi:

    a pravi:

    20. april, 2009 ob 14:52
    Ali so SDSovi že vklopili Grimsa ?

    .sej ni treba..v bistvu ste sami sebi dovolj… :))

  19. Q_ pravi:

    Grimsu je parlament odobril financiranje dodatnega izobraževanja.

  20. NoMercy pravi:

    Kje je kupnina za vse te firme, ki jo je dobila JJ vlada??
    Sedaj so delnice čisto poceni in država lahko naredi reodkup :P

  21. uničevalec rdečuhov pravi:

    Tovarišica cvetka,citiraj in to jasno in razumljivo s katerimi besedami sem po tvoji absolutni presoji PREŠEL VSE MEJE??TOVARIŠICA, katere meje in katere besede so te spravile k direktnim grožnjam?? Ti moram citirati določbe Kazenskega zakonika Republike Slovenije??S svojimi boljševističnimi grožnjami si povedala samo o svoji rdeči sliki, ki je zelo klavrna.Sedaj se pa umiri!

  22. Cvetka pravi:

    @uničevalec rdečuhov
    Veš kaj, ti se pomiri. O tem, ali se primerno vedeš ali ne, bodo odločali skrbniki tega portala…. Če bi jaz bila na njhovem mestu, bi te že zdavnaj odstranila zaradi neprimernega obnašanja. Si namreč biser spletnih forumov. Pravzaprav kaj podobnega že dolgo nisem videla (brala). Sicer pa, poanta mojega posta je bila povsem nekaj drugega, kot si ti razumel. Ampak tudi paranoja je očitno nalezljiva.
    LP

  23. luna pravi:

    Koalicija se bo morala zmeniti glede vmešavanja v gospodarstvo in finančne institucije.

    Verjamem, da so imeli v programu o nevmešavanju in sploh o umiku iz gospodarstva vse dorečeno in napisano, ampak čez noč so se razmere spremenile. Vlada sedaj meče milijone v podpiranje podjetij, za subvencije, socialo, poroštva za banke, zavarovalnice. Tako kot to delajo v Ameriki in ostali zahodni Evropi.

    Ne ve se še kašni bodo učinki in ali bo ta pomoč zadostovala. VE PA SE, da je potrebno popolnoma spremeniti odnos države predvsem do finančnih institucij, v smislu finančne kontrole poslovanja. V tej globoki recesiji, ki še ni dosegla dna, je potrebno razviti nov tip kapitalizma, ki bo s strani države reguliran, bolj solidaren in z manjšo gospodarsko rastjo.

    Zato so parole Kresalove in Pahorja o neodvisnosti NLB popolnoma deplasirane. Vse to bi držalo, če ne bi bila NLB v večji lasti države, če ne bi dobivala milijonskih poroštev države za kolikor toliko normalno poslovanje, če ne bi imela slabo zavarovanih (z ničvrednimi delnicami ali pa še to ne) tajkunskih kreditov.

    Kresalova je danes omenila, da na osnovi takih pritiskov pričakuje še naročila, koga naj aretira…
    Zelo neokusno. Takih populističnih izjav od Kresalove vseeno nisem pričakovala.

  24. DragicaJ pravi:

    Državljanske vojne so najbolj krvave. Že ubite še obrcajo. Pa še vsi pridejo na vrsti vaši in naši.

  25. DragicaJ pravi:

    Cvetka pravi:

    20. april, 2009 ob 12:47
    @uničevalec rdečuhov, kot vidim pozabljaš, da je danes vsak, ki žali (ti si dejanko prešel vse meje), izsledljiv. Tudi ti. Naj ti bo v opomin samo dogodek, ko je tvoj idol brez problema identificiral komentatorja, ki mu je domnevno stregel po življenju.
    xxxxxxx
    in ker imamo politično sodstvo, je grozilec smrti dobil delo nazaj in to v policiji, ki ima represijske naloge.

  26. DragicaJ pravi:

    nesesekirat pravi:

    20. april, 2009 ob 12:12
    O, ubogi (na duhu) uničevalec rdečuhov. Temu, da se v vladi kregajo in izražajo različna mnenja je največji dokaz, da smo z lanskim novembrom po štirih letih ponovno zajadrali v demokracijo
    xxxxxxxxxxx
    adijo pamet. Dobro, da je vse manj takih.

  27. DragicaJ pravi:

    Q_ pravi:

    20. april, 2009 ob 16:13
    Grimsu je parlament odobril financiranje dodatnega izobraževanja.
    xxxxxxxxxxxxx
    upam da ne na FDV.

  28. Džugašvili pravi:

    Kakšna zagrenjenost, kot da bi ti ulico preimenovali. :)

  29. DragicaJ pravi:

    http://www.youtube.com/watch?v=Hogd-toTT2A

  30. Drago pravi:

    DNE 27. APRILA 2009 OB 5 MINUT PRED 12 URO PRED PARLAMENTOM
    ORGANIZIRA DRUŠTVO-GIBANJE OPS OSVEŠČENIH PREBIVALCEV SLOVENIJE SHOD VSEH DOMOLJUBOV.
    VABLJENI V ČIM VEČJEM ŠTEVILU IN OKOPIRAJMO LJUBLANO, KOT JO JE NEKOČ OKUPATOR. NAREDIMO ŽIVI OBROČ OKROG PRESTOLNICE. IN POVEJMO POLITIKOM, DA IMAMO VSEH NJIHOVIH NEUMNOSTI DOVOLJ.
    POŠLJITE SVOJIM ZNANCEM IN PRIJATELJEM.

    SREČAL SI PRIJATELJA IN OBRAZ SE TI RAZJASNI: NAŠEL SI ZLATO.

    oglejte si spletno stran in marsikaj vam bo jasno www.ustream.tv/channel…ga-naroda
    27 aprila pridite 5 minut do 12 pred parlament in izvedeli boste še veliko več.

Komentiraj