Saturday 21. September 2024 - Zadnja sprememba ob 21:38:32

Predsednik v Zagorju

12. februar 2009 ob 17:48 | Urh Maček |

Predsednik države Danilo Türk se je danes mudil na obisku v občini Zagorje ob Savi. Zagorje je obiskal na povabilo župana Matjaža Švagana, ter občanov in občank.

Najprej se je ustavil v občinski stavbi, nadaljeval obisk v galeriji Medija, kjer si je ogledal razstavo Milana Razborška in spominsko sobo opernega pevca Ladka Korošca. Po porciji kulture se je sprehodil čez park Janeza Drnovška in si ogledal njegov doprstni kip.

Predsednikova pot po Zagorju:

Nato je obiskal Varstveno delavni center, Bartec Varnost in tovarno kuhinj Svea, kjer je pred koncem uradnega dela obiska odgovoril še na nekaj vprašanj.

Odgovori na vprašanja:

Urh Maček

1. MEFISTO pravi:

Zaradi ganjenosti sem potočil nekaj solz. Res imamo ljudskega predsednika.

2. KAKTUS pravi:

Vsi tisti, ki so se razglašali za Drnovškove politične dediče (Kresalka,Golobič,Pahor),nobenega ni bilo videti ob odkritju njegovega spomenika ! Tega je od najvidejših predstavnikov bil zmožen samo
    njegov politični “nasprotnik” JANEZ JANŠA .
    TI HUDIČI ŠE SVOJIH NE MARAJO !