Saturday 21. September 2024 - Zadnja sprememba ob 21:38:32

Hotel Bellevue ******

21. januar 2009 ob 9:01 | Jaka Tomc |

Predstavnik jordanskega podjetja Mawared se je kot morebitni kupec nekdanjega hotela Bellevue oglasil tudi na MOL. Kot je pojasnil župan Zoran Janković, je predstavnik podjetja želel preveriti možnosti za dograditev hotela. Povedali so mu, da se bo moral držati idejnega projekta za hotel, in sicer ob spoštovanju kulturne zaščite. O dovoljenih posegih v propadajoči in kulturno zaščiteni Bellevue so se predstavniki podjetja pogovarjali z načelnikom oddelka za urejanje prostora Miranom Gajškom in podžupanom Janezom Koželjem, njuno stališče pa je podprl tudi župan. Idejni projekt, ki so ga odobrili trenutnemu lastniku hotela, Študentskemu servisu Maribor, še vedno velja in dovoljeni so samo posegi v okviru že izdanih dovoljenj, je na današnji na novinarski konferenci poudaril Janković. Kot je dodal, je lahko v stavbi samo hotel, spoštovati pa je treba tudi kulturno zaščito. Mestni svet je namreč propadajoči hotel septembra 2007 razglasil za kulturni spomenik lokalnega pomena.

Jaka Tomc

Komentarji