Nazaj na Balkan
20. januar 2009 ob 11:00 | Jani Sever |Navajeni smo bili, da hrvaške inštitucije zemljevide rišejo tako, da k hrvaškemu ozemlju priključijo kakšen delček Slovenije ali vsaj spornega ozemlja. Zdaj je to prakso prevzela Agencija RS za okolje. Hrvaške smo se, po blokadi, lotili še z njenimi orožji.
Zemljevid, ki je razburil Hrvate, mejo riše tako, da Sloveniji pripada ves Piranski zaliv. Ob tem ni jasno, ali si na slovenski agenciji predstavljajo, da k vodi sodi tudi obala, saj so črto potegnili tako na debelo, da se je ta podrobnost nekako zabrisala. Pa tudi zemljevid na internetu ne deluje ravno zgledno. Reakcija je pričakovana. Hrvaška vlada je prepričana, da zemljevid ni korekten in protestira. Hkrati pa ga je izkoristila za podkrepitev svoje teze, da so stališča sosednjih držav do meje med njima tako različna, da je za njihovo reševanje najbolj primerno Meddržavno sodišče v Haagu.
Ob tem Hrvaška spominja na dogovor, ki ji je bil očitno daleč najbolj po volji. Gre za blejski dogovor med takratnim slovenskim in hrvaškim premierom, Janezom Janšo in Ivom Sanaderjem, avgusta 2007. Na Bledu sta se Janša in Sanader dogovorila, da bo o morski meji in spornih delih kopenske odločalo sodišče v Haagu. Usoda dogovora je bila, da z njim niso bili zadovoljni na slovenski strani. Načrt je bil nekako takšen. Do konca leta 2007 naj bi pripravili sporazum o arbitraži, ki naj bi ga nato potrdila oba parlamenta. Oba predsednika vlad sta bila videti zelo zadovoljna.
In potem se ni zgodilo nič. Bila je afera Sova in bile so volitve. In prišel je novi slovenski predsednik vlade Borut Pahor, ki je odnose nepričakovano zaostril. Ob tem je zanimivo, da je bil Pahor med slovenskimi politiki eden prvih, ki je govoril o arbitraži. Janša je njegovo idejo na Bledu pravzaprav samo povzel. A kmalu je prišel trenutek streznitve. Tako kot Hrvaški ni ustrezal sporazum med Drnovškom in Račanom, Sloveniji ni ustrezal sporazum o arbitraži. In ko je Pahor prevzel vodenje vlade, je bil Bled že mrtev. Zato pa so bila na mizi hrvaška pogajanja z EU in sporni zemljevidi.
Kot je znano, je bil Janša v dialogu s Hrvaško precej bolj spravljiv od Pahorja. Janša Hrvaške ni nameraval blokirati. Dovolj bi bilo, da bi se Hrvaška deklarativno zavezala, da njeni zemljevidi ne prejudicirajo meje. Pahor je zahteval precej več. Praktično je zahteval nemogoče, da Hrvaška svoje zemljevide enostavno uniči in na njih pozabi. Posledice so znane. Hrvaška pogajanja z EU so blokirana. Predsednika vlad Borut Pahor in Ivo Sanader pa se od takrat neuspešno dogovarjata, kako nadaljevati pogovore, ki se med njima nikoli pravzaprav sploh niso začeli.
Vsaj glede vstopa Hrvaške v Nato je videti, da z njim, s slovenske strani, ne bo pretiranih težav. Ministrstvo za zunanje zadeve je celo sporočilo, da Hrvaška v pogajanjih z Natom ni uporabila spornih zemljevidov. Nekaj zapletov sicer napovedujeta SLS in SNS, ki predlagata odlog ratifikacije pristopnega protokola Hrvaške k zvezi Nato, vendar je to za resno blokado najbrž premalo. Čeprav je za ratifikacijo potrebna dvotretjinska večina. A vladna koalicija menda ne bo delala težav. Janez Janša pa pravi, da ne vidi nobene točke, na kateri Hrvaška ne bi izpolnila pogojev za članstvo v Natu.
Vendar to, kako bodo glasovali poslanke in poslanci v Državnem zboru nikoli ni povsem gotovo. A tudi, če bo Slovenija gladko ratificirala pristopni protokol Hrvaške k zvezi Nato, se odnosi med državama gotovo ne bodo bistveno izboljšali. Nato bo iz vsega tega izključen. Kar je vsekakor dobro. Vendar tako Hrvaška interpretacija, da so Slovenijo k ratifikaciji prisilile ZDA, ki je že pripravljena, kot zemljevid Agencije RS za okolje, v katerem Piranski zaliv v celoti pripada Sloveniji, na žalost napovedujeta, da se bosta sosedi še precej časa sporazumevali preko nesporazumov.
Novi slovenski zemljevid pa predstavlja še nekaj več. Je znak, da Slovenija ponovno prevzema hrvaške metode. Metode, nad katerimi se je toliko časa upravičeno razburjala. To sicer ni prvič. Podobno se je zgodilo ob razglašanju ekološko ribolovne cone. Ali ob napovedi policijskih intervencij na levi strani Dragonje. Vprašanje, ali se torej vračamo na Balkan, je zato nekoliko zgrešeno? Nikoli ga v resnici nismo povsem zapustili. Risanje zemljevidov na katerih se arbitrarno premikajo meje, pa je tudi simptom zmedenosti slovenske zunanje politike. Le kaj naj bi s tem dosegli?
In hkrati je rezultat politike, ki nima smisla za načelnost. Politike, ki se zgraža in drugemu celo prepoveduje to, kar počne sama.
Jani Sever
20. januar, 2009 ob 11:07
Spoštovani gospod Sever!
Lepo vas prosim, razsvetlite me in mi razložite - neukemu - kdaj je bil kakšen kos Piranskega zaliva hrvaški!
20. januar, 2009 ob 11:44
Če smo že od pamtiveka nadzorovali celoten Piranski zaliv, res ne vem zakaj naši niso risali takega zamljevida oz. nadzorovali območje dalje. Hrvati malce pokažejo mišice in naši se že userjejo. Zaradi takih, kot je pa gospod Sever, pa lahko mirno izgubimo del zaliva, pa še kakšen zaselek. Potem bomo pa pametni, da smo storili vse, da smo se še evropsko obnašali in kako je to mogoče v pravni Evropi, kjub temu da je zgodovina na naši strani (Zgodovina da, kaj pa prihodnost?).
20. januar, 2009 ob 11:49
..ne se sekirat, od prvomajskih počitnic do oktobra bomo spet prjatli…
ne pozabit,”levica” brez medijev in zunanjih ter notranjih sovražnikov ne more vladati!
20. januar, 2009 ob 12:01
@andlen & tt:
Sta komentar sploh prebrala? Saj nikjer ne pise, da je zaliv Hrvaski… Globoko vdihnita, preberita se enkrat in ce bosta se vedno tako razumela berita dokler ne ugotovita kaj pise.
Sever ne govori o lastnistvu ampak o nacinu in kaksne posledice kaj lahko prinese.
20. januar, 2009 ob 12:06
“Risanje zemljevidov na katerih se arbitrarno premikajo meje, pa je tudi simptom zmedenosti slovenske zunanje politike. Le kaj naj bi s tem dosegli?
In hkrati je rezultat politike, ki nima smisla za načelnost. Politike, ki se zgraža in drugemu celo prepoveduje to, kar počne sama.”
Tako je! Zmedenost, nedoslednost… Taka politika (tudi brez opore v mednarodnem pravu) nima šans. Le kdaj bo to jasno tudi nam?
20. januar, 2009 ob 12:12
Ja, ja, ja vse sem prebral. In zakaj je balkansko, če rišeš zemljevid, kjer si pred parimi leti nadzoroval ozemlje (potem pa se malo umaknil) oz. vsi katastri govorijo o tem, da je ozemlje naše? Sicer pa: Evropa je tudi en balkan, samo na zunaj je lepše načičkana.
20. januar, 2009 ob 12:14
NEZASLIŠANO, MEJNA KRTA BI MORALA ITI PO K.O. PIRAN SO SAVUDRIJE KOT PRI HOTIZI
20. januar, 2009 ob 12:17
Neuki Adlen, in Sever -vaju bom poskušal razsvetliti. Po USTAVI Republike Slovenije je kopenska meja s Hrvaško nekdanje republiška meja (upravna meja in ne samo meja katastrskih občin) iz 25.06.1991. Ta je znana v vseh možnih takratnih upravnih dokumentih in jo povprečen novinar brez težav izbrska in bralcem dokaže.
Meja na morju med republikama v SFRJ ni bila določena. Morska meja se določa po mednarodni konvenciji, katere podpisnici sta obe državi. Če se ne moreta sporazumeti in vsaka po svoje tolmačita skupna pravila, naj odloči pristojno mednarodno sodišče. Tako naredijo civilizirane stranke v sporu.
Torej problema objektivno sploh ni.
Resnični problem tiči v tem, da Pahor & Co zastopajo stališče, da je meja z RH domnevno zgodovinsko nepravična in da bi jo morali malo popraviti. To se pa zgodovinsko gledano da doseči samo z vojno, mogoče tudi z nakupom ozemlja, če drugi hoče prodati. Seveda slovenski državljani ne bodo hoteli iti v vojno in Hrvaška država ne bo prodala ozemlja.
20. januar, 2009 ob 12:31
Josef je rekel bobu bob
20. januar, 2009 ob 12:37
bolj, ko drek mešaš bolj smrdi.
Hrvati naj bodo prijazni in naj nam ponudijo vso Istro, mi bomo še prijaznejši in je vzamemo samo 95%.
Pa Kumrovac nam tudi pripada, ker je bil ta rojeni JBT 1/2 naš - hrvati se ga pa itak sramujejo.
20. januar, 2009 ob 13:01
Nč narobe, da smo jim malo ogledalo nastavili.Saj ne bo nič pomagalo, a vendar.
20. januar, 2009 ob 13:09
Že mesece ponavljam in to zares: BALKAN RULES!!
20. januar, 2009 ob 13:42
Luckotu: Gospod Sever očita, da “naši” uporabljajo enake finte - to seveda ni res! Ni isto, če Slovenija nariše ves zaliv kot slovenski - kar je vedno bil in bo, ali pa če si meje prikraja Zagreb, ki nikoli do leta 1991 državno ni obvladoval ne Istre, ne Kvarnerja, kaj šele Piranski zaliv. To je bila vedno SLOVENSKA DEŽELA Primorska. Vmes pa nekaj časa okupirana s strani Italije (Litorale), od 1943 do 1945 nemško vojno območje (Küstenland) potem pa del Jugoslavije. Nič ne daje pravice Zagrebu, da si meni nič tebi nič prisvoji nekaj, česar nikoli ni posedoval, in česar celovitost so upoštevali celo okupatorji. Republike v Jugoslaviji niso bile suverene države.
Ker je leta 1991 prišlo do RAZDRUŽITVE (to je sedaj dokončno ugotovljeno) tistega, kar se je leta 1918 po končani vojni ZDRUŽILO, zato po načelu UTI POSSIDETUS odnese vsak, kar je v “ZAKON” prinesel. Slovenska narodna vlada, ki je imela vsa državna pooblastila, je v Beograd odnesla slovenske dežele Primorsko, Krajnsko, Štajersko in Prekmurje. Kaj se je kasneje v “ZAKONU” dogajalo, ne šteje. Ko zadeva razpade, odnese pač vsak, kar je od tistega, kar je prinesel, ostalo. O drugih rečeh, prispevkih v skupno kaso ipd. pa se pogovarja.
Tu ni prostor za podrobno razlago. Itak to zadostuje.
20. januar, 2009 ob 13:53
Etična meja je bila na Mirni in to bi bila pravična meja leta 1954. Toda stric Kardelj se je odločil drugače. Imajo pa Hrvati seveda dvojna merila, Knin so šli osvobajati na podlagi neke 500 letne zgodovine, hkrati pa zavračajo načelo pravičnosti kot rešitev problema meje s Slovenijo
V čem je problem, če je Agencija RS za okolje narisala celotni piranski zaliv? To je najmanj kar nam pripada. Je pa v Sloveniji veliko Janijev, ki bi dali Hrvatom celotni piranski zaliv samo, da bi lahko še naprej brez težav (v duhu bratstva in edinstva) namakali svojo rit v hrvaško morje.
20. januar, 2009 ob 14:12
Gospod Sever, če je neka meja v Piranskem zalivu, potem se jo lahko začrta, menda. Piranski zaliv bil od vedno pod slovensko jurisdikcijo. Totej je Agencija RS za okolje narisala tam mejo, kjer je potekala naša jurisdikcija.To ni v ničemer podobno balkanskim postopkom Hrvatov, ki so mejo potegnili tam, kjer je nikoli niso imeli, po sredini zaliva, ki so mu še spremenili ime, da bi še bolj poudarili njihovo pravico.
Zato g. Sever ne pljujte na naše inštitucije še vi.
20. januar, 2009 ob 14:17
Istra od Dragonje do Mirne žal ni več slovenska. Že cca 40let. Kot je napisal janez, se lahko zahvalimo Kardelju. Sklicevanje na to se mi ne zdi smiselno.
Kopenska meja tudi ne bi smela biti sporna, saj je menda jasno, kaj je 25.6.1991 spadalo pod katero državo.
Problem je le Piranski zaliv. Namreč, jurisdikcijo nad njim in vse do mednarodnih vod je imela Slovenija (odtod naš izhod na odprto morje). Hkrati pa je Savudrija na Hrvaškem. V tem primeru se moram strinjati, da bi bila sila čudna ureditev, če bi obala bila hrvaška, morje pa slovensko.
Drnovšek-Račan je bila dobra rešitev. Škoda, da ni bilo političnega interesa na hrvaški strani. Med glavnimi nasprotniki je bil Sanader. Isti Sanader, ki vso svojo vladavino gradi na zunanjem sovražniku, tj. Sloveniji.
Se podpišem pod Josefa. Problema objektivno ni. Naredili sta ga politiki obeh držav.
20. januar, 2009 ob 14:22
Etična meja, Janez, ja, etična meja … Kdo jo je pa postavil, Immanuel Kant?
20. januar, 2009 ob 14:30
Sever,
če že preigravaš različne možnosti, potem bi ob upoštevanju, da so doslej bile vse slovenske taktike neuspešne, moral vzeti v ozir še Jelinčičevo taktiko maksimiranja zahtev.
Primeri Kosovo in številni drugi primeri kažejo na to, da je taktika s priposestvovanjem ozemlja, zelo uspešna taktika.
Svet se očitno podreja moči. Samo “pravo” je pa itak močno le znotraj države. V medržavnih odnosih ima “pravo” veljavo le, če ga države priznajo. V drugačnem primeru je zgolj “pičkin dim”.
20. januar, 2009 ob 14:38
Bo Piranski zaliv Bavčar kupil z davkoplačevalskim denarjem.
20. januar, 2009 ob 14:46
etnična meja mes slovenci in hrvati na mirni?
hm, težka bo. dopovedati nekomu v umagu, da je slovenec in nekomu v rovinju, da je hrvat.
daj,nehajmo s tem, pustimo jim, da ostanejo istrani.
20. januar, 2009 ob 14:47
Zgodovina je zgodovina: Kardelj in Tito sta podarila Istro Balkancem (potem ko sta jo primerno etnično počistila in jo poselila z rdečimi brez-narodnimi rdečuhi tipa Carlos….)
Balkan rules!
Naslednji moto Balkancev v Istri bo (kar je popolnoma razumljivo) Istra Istranom (ZG - LJ drek , seveda če niso rdečuhi na oblasti).
20. januar, 2009 ob 14:56
V nedeljo so bili na hrvaški televiziji gostje : Janković, Rac, Vilfan in Predikaka - Predin. Niti ene slovenske besede ni bilo slišati. Človek bi pričakoval vsaj od župana glavnega slovenskega mesta, da bo govoril slovensko, če že hrvaško ne zna, ne pa da se odloči in govori v tretjem jeziku.
20. januar, 2009 ob 15:00
ISTRA-REPUBLIQ :)
20. januar, 2009 ob 16:07
bullock , BALKAN RULES!!!!
20. januar, 2009 ob 16:23
prav patetično je bilo videti, kako so lezli v rit Hrvatom.
To znamo samo mi - svetovni prvaki v lezenju v rit..
20. januar, 2009 ob 16:34
Carlos ne vem; mogoče je pa bil tvoj dedek.
20. januar, 2009 ob 17:59
Zadevo je 1x za vselej pojasnjil Josef (glej zgoraj). Če komu še ni povsem jasno, naj si preber še 1x.
Če pa bi vseeno rad malo večji kos Istre, naj da najprej pobudo za spremembo USTAVE ;-) Slovenske, da ne bo pomote.
20. januar, 2009 ob 18:22
Dragi Josef - prav nič ni važno, kdo je uk ali neuk. Če v ustavi, ki jo omenjaš, nekaj piše, piše v neki drugi ustavi, tudi slovenski, iz leta 1974, prvi člen, drugi odstavek: Socialistična republika Slovenija je v sestavi Socialistične federativne republike Jugoslavije. Po mnenju tako ukih ljudi, kot je spoštovani Josef, slovenija NI SAMOSTOJNA DRŽAVA. Ali pa se morda ustave lahko spremenijo? Posebej, če so napisane neumno, po nareku ukih ljudi.
20. januar, 2009 ob 18:32
HRVATI HOEJO IY BALKANA ; SLOVENIJA PA KOMAJ
20. januar, 2009 ob 18:33
No, kdor zmore pogledati malo bolj proti zahodu, v Italijo in Francijo, bo v zgornji kolumni prepoznal politično naivnost, združeno s predsodki, kot rezultat dolgoletne “levičarske” propagande o grdih, nestrpnih in zaplankanih Slovencih. Kdor je zares zaplankan, tega pogleda čez pač ne zmore.
20. januar, 2009 ob 18:34
HRVATI HOČEJO VEN IN PROČ IZ BALKANA (Sanader predvsem), SLOVENIJA PA SILI PONOVNO VANJ (predvsem komunisti- ker so se prepričani da Jugoslavija še obstaja)
20. januar, 2009 ob 18:36
Zares šokantno, na Mallu v Washingtonu, pred Kapitolom prav v tem trenutku več kot dva milijona ljudi javno moli …
20. januar, 2009 ob 18:48
KO BOM VELIK, BOM CARINIK NA ČRNEM KALU!
20. januar, 2009 ob 20:11
Janša je imel od Sanaderja in odprtega vprašanja meje koristi. Ker je od Hrvaške dobil predvolilno uslugo, ji seveda ni mogel preveč težiti. Pahorjeva drža do Hrvaške je zanimivo močna. Je pa žal edina pozitivna odkar je premier. Upajmo, da ne zadnja…
20. januar, 2009 ob 20:45
Naši (ali so bili hrvaški - po govorici sodeč?) štirje mušketirji so bila res bedna predstava, čeprav morda namen ni bil slab. Ampak vseeno mislim, da je pravi trenutek za dogovorno ureditev meje mimo in bo o njej odločil mednarodni organ, kdorkoli že. Na mediacijo ali kaj podobnega Hrvati ne bodo pristali, saj niso nori, jim ni treba. Torej sodišče ali kaj podobnega. Brez kakšne pravičnosti in tako dalje. Torej meja po sredini zaliva. Lahko smo sicer prepričani, da so Hrvati lopovi, kar pa ne spremeni dejstva, da smo mi tepci in naivneži. Upam, da se motim.
20. januar, 2009 ob 21:00
Slovenec je večni hlapec. To dokazuje tudi intervju v Zagrebu, ki so se ga udeležili Predin, Jankovič, Rac in Vilfan. Ker imajo vsi tak ali drugačen interes na Hrvaškem so lezli v rit Hrvatom in Mesiću, da je bilo za bruhat. Predin ima koncert, ob predaji novega CDja Mesiću se je kar topil. Vilfan morda računa, da bo kdaj trener kakeka kluba. Rac ima vikend na Unijah. Jankovič & sons Co. pa imajo verjetno kakšne poslovne interese.
1. Kdo jih je sploh pooblastil, da komentirajo stvari, za katere niso pristojni.
2. Ponovno so dokazali, da je osebni poslovni interes pred nacionalnim.
Bravo naši. Et tu Brutus…
20. januar, 2009 ob 21:48
Najhujši slinar je pa Goran Prdin.Znate snimio sam je na hrvatskom bla bla bla.Ako želite ja bih vam ga i malo povukao,bolje nego svaka slovenka itd………………….
Za bruhat!!
20. januar, 2009 ob 21:48
ervinator pravi:
20. januar, 2009 ob 18:36
Zares šokantno, na Mallu v Washingtonu, pred Kapitolom prav v tem trenutku več kot dva milijona ljudi javno moli …
..na sedežu Liberalne akademije je tedaj zavladala mrtvaška tihota….”Pa ljudi,jeli to moguće” (kopirajt M.Delić- SLO-BG,Poljud-Split)
20. januar, 2009 ob 22:29
…je kriknil Tonći Kuzmanić
PS. za prispevek pa “činkve stele”
Si tako tekel na Finance, da si zgleda par stvari pozabil prilepit. :) Takšna površnost si ne zasluži plačila.
21. januar, 2009 ob 0:51
ma 5m visok zid na mejo s Hrvaško, na vrhu bodečo žico in stražarske stolpe vsakih 50m. Uvest vize, ki jih bo karseda težko dobit (oz. se jih praktično ne bo dalo) pa nej se vozijo v Evropo čez Madžarsko….golazn!
21. januar, 2009 ob 1:13
Moj pokojni šef je dejal : “To je za posrat”, če se mu ni zdelo kaj prav. Tudi jaz tako pravim. Zemljevid, ki je nastal šele sedaj, bi moral nastati takoj po naši osamosvojitvi in bi se naj Hrvati zaletavali v njega in ga osporavali, ne pa da ga Hrvati narišejo, mi pa se potem okrog tega jočemo oziroma med sabo kregamo. In zaradi tega, ker je pač sedaj narisan, kot bi nekako moralo dejansko biti, pa se že mi kregamo, da je narisan preveč na Hrvaško in nas zato nekateri naši podijo na Balkan.
Če pa še pomislim na podrepništvo naših VELIKIH MOŽ, ki baje nastopajo na HTV, pa je višek vsega. Mislim, da je za Slovenijo naj cenenje, da Hrvatom podari kaj si želijo in je jeze in postopkov konec. Ime hlapci je za nekatere naše prelepo ime. Jaz takim rečem PIZDEKI podrepni. Prepričan se, da smo izgubili na celi fronti.
Spomnite se lutkovnega gledališča, ko so naši takratni pozicijski politiki /super stara garda/ preko zmotanega bajagi humorista sporočali, da je naša takratna opozicija Nova Slovenija PIČKA. No kaj so si lahko o naši prejšnji vladi Janševi in Sloveniji mislili Hrvati. Mirno so lahko rekli, ko jebe ta Slovenske PIČKE in so delali tako kot so. Tudi nastop /med še mnogimi drugimi/ tov. Stanovnika, ki tudi ni upal izustiti neke prave besede v bran Sloveniji je, mera polna. Nihče jim ne upa v obraz povedati, da so bili prvi v naši zadnji vojni, ki so nas izdali in, da je bilo takrat še mnogo hrvatskega kadra v JNA. Ampak kaj hočemo takšni pač smo “CEPCI”
21. januar, 2009 ob 10:34
Je pa tko, spremenit nacionalni karakter povabit tujce da bodo domači izdajalci močnejši…..spret in skregat vse …..za oblast in moč.
a je kak link za ogled odaje na htv kjer nastopajo Jankovič Predin…. bi si želel pogledat
21. januar, 2009 ob 10:36
Še en bedast in butast “kulturnik” (PREDIN) , ki se pač - kot mu je bilo vzgojeno - meša v politiko.
Balkan rules!!
21. januar, 2009 ob 10:51
Predin je po mojem okusu eden dobrih pjevačev…..sam kaj ko je tolk političen…..v napačno smer….Ja treba je vedet kultura je bila ost premene karakterja in kladivo revolucije….. Saj veste tiste kulturne oz razredne…..
21. januar, 2009 ob 15:59
@andlen 20. januar, 2009 ob 18:22:
Kakšne neumnosti so pa zdaj to???!! Tu ne gre več za neukost, ampak za neumnost. Se boš skliceval še na kakšno prejšnjo ustavo? Mislm, ej….
Država Slovenija se je konstituirala v mejah, ki jih je zapisala tudi v ustavo. Ali torej temelnji pravni akt naše države sami priznavamo ali ne???!!!
21. januar, 2009 ob 16:01
Zakaj, nazaj na Balkan. Balkan imamo že tu. Do konca vladanja te koalicije bomo Slovenci v lastni domovini že manjšina.
21. januar, 2009 ob 20:15
Vim očitno misli, da je nekaj, kar se je v življenju enega človeka štirikrat spremenilo, nespremenljivo. Hecna nespremenljivost. Seveda je ustava v urejenih državah nekaj stalnega. Ampak tam jih ne pisarijo bebci!
21. januar, 2009 ob 21:19
res je adlen….pri nas so ustavo pisali pesniki….
22. januar, 2009 ob 8:27
@andlen:
Imaš prav. Ne pisarijo jih bebci. Bebci jih dajejo v nič.
Quod erat demonstrandum.
22. januar, 2009 ob 17:04
Žal meja na dan 25.6.1991 ni določena. Za mejo se uporablja stanje na ta dan, ni pa to določeno za mejo. Trenutno to pomeni, da bi morala slovenska policija nadzirati celoten Piranski zaliv. Zakaj ga ne, moramo spraševati brezjajčne notranje ministre. Stanje na dan 25.6.1991 se upošteva, dokler se državi dokončno ne dogovorita o poteku meje. To pomeni, da lahko Slovenija glede na stanje 25.6.1991 nekaj pridobi ali pa izgubi, ko se državi enkrat dokončno dogovorita. In podpiram slovensko stališče, da se še enkrat določa celotna kopenska meja po katastrskih mejah. To pomeni, da malo izgubimo pri Hotizi, zato pa veliko dobimo pri Savudriji.