Saturday 21. September 2024 - Zadnja sprememba ob 21:38:32

November 08

5. januar 2009 ob 13:00 | Nejc Jemec |

“Prisegam, da bom spoštoval(a) ustavni red, da bom ravnal(a) po svoji vesti in z vsemi svojimi močmi deloval(a) za blaginjo Slovenije.” Tako je v državnem zboru novembra zapriseglo 13 ministrov in 5 ministric vlade Boruta Pahorja. Karl Erjavec je na koncu pristal na ministrstvu za okolje in prostor, dobili smo ministrici za notranje zadeve (Katarina Kresal) in za obrambo (Ljubica Jelušič). Prvi mož Pivovarne Laško Boško Šrot je razburil z idejo o prodaji Mercatorja, novi gospodarski minister Matej Lahovnik pa je kategorično zavrnil pobude, da bi delež najboljšega soseda odkupila država. Primopredaje na ministrstvih so bile opravljene rutinsko, le na kulturnem ministrstvu je Vasko Simoniti ostal zvest samemu sebi. Javnost pa je konec meseca najbolj razburil kar sam premier, ko je za svojega posebnega odposlanca za zunanje zadeve imenoval Dimitrija Rupla.

Vasko Simoniti: “Malo mi je hudo, da ministrica ne loči svobode govora od prostaškega in nadvse nizkotnega sovražnega govora, zato mislim, da je to nekulturno za kulturno ministrico.”

Pregled političnega dogajanja v letu 2008:

Januar 08
Februar 08
Marec 08
April 08
Maj 08
Junij 08
Julij 08
Avgust 08
September 08
Oktober 08

Nejc Jemec