Tuesday 24. December 2024 - Zadnja sprememba ob 21:38:32
 

Cohenova Hrepenenja

27. november 2008 ob 10:00 | Irena Kovačević |

Včeraj se je začel Slovenski knjižni sejem - 24. po vrsti.
Cankarjev dom bo do 30. novembra od 9. ure zjutraj do 19-ih prizorišče predstavitve slovenskih založb, knjig, avtorjev.
V dopoldanskem času potekajo v drugem preddverju otroške delavnice, predstavitve mladinskih knjig, medtem, ko se v glavnem preddverju v debatni kavarni lahko družite s pisatelji, prevajalci in teoretiki.
Lanska novost sejma se je dobro prijela in tako je tudi letos kotiček razstavišča namenjen bralnici, katere knjige bodo na koncu sejma podarjene.
Na odru foruma za obiskovalce se tekom celega dne zvrščajo različne dejavnosti; od branja pravljic, predstavitve novih knjižnih izdaj, do koncertov.
Tako je glasbenik in prevajalec Matej Krajnc ob spremljavi kitare predstavil knjigo Hrepenenja, v kateri so zbrane pesmi Leonarda Cohena.
V prispevku predstavljamo knjigo, ki je izšla pri založbi Miš.

Matej Krajnc: ”To je nekih 30 let take zanimive poti, depresije, menih je bil vmes tudi; v zen-budističnem samostanu v Kaliforniji itn., marsikaj se mu je dogajalo.”

Irena Kovačević

Objavi na Facebook-u, pošlji po e-pošti in več...
Zapri
  • Skupnosti
  • E-pošta
   Natisni Natisni    Pošlji prijatelju Pošlji prijatelju     RSS objav Vest RSS 
 
Komentarji - 3 x komentirano
  1. silvestre pravi:

    Matej, reče se likovna pesem oz. carmen figuratum. In ne, ni bil prvi, ki je to storil, mnogi so to počeli že mnogo prej… recimo Menart - Croquis.

  2. mitja pravi:

    Še en popravek - Lepi izgubljenec ni lih prevod Beautiful Loserja.

  3. matej pravi:

    Lepi zgubljenci se reče slovenskemu knjižnemu prevodu romana Beautiful Losers. Tako je poslovenil Jure Potokar. Kar zadeva likovno pesem, poznam fenomen, tudi latinsko ime, ker sem to pač (do)študiral, a ne gre za terminologijo, pač pa za čisto fascinacijo in dejstvo - verjetno je prvi, ki je v svoje risbe z roko vpisoval verze in to objavil v knjigi skupaj, konceptualno in v koraku z najrazličnejše vrste poezijo, tako klasično kot manj klasično, proznimi fragmenti, spremnimi besedami :-) itd. Menartov Croquis je narejen na čisto drug način. Oz. postavljen v tisku. Nihče ne trdi, da je Cohen kaj izumil. Samo v tem kontekstu je dejansko inoviral možnosti koncepta pesniške zbirke. In to zelo domiselno.

Komentiraj