politika
Kdo bo podprl Pahorja?
29. oktober 2008 ob 20:07 | Denis Sarkić |Predsednik republike Danilo Türk kljub pričakovanjem danes še ni predlagal kandidata za novega mandatarja. Predsedniku SD, zmagovalne stranke na volitvah, Borutu Pahorju so sicer podporo napovedali v strankah Zares, DeSUS, SNS in LDS. V SDS mu podpore zagotovo ne bodo dali, v SLS pa pravijo, da je odgovornost za podporo na strani koalicije.
Vodja poslanske skupine SD Bojan Kontič po posvetu s predsednikom:
Vodja poslanske skupine SDS Jože Tanko po posvetu s predsednikom:
Vodja poslanske skupine Zares Gregor Golobič po posvetu s predsednikom:
Denis Sarkić
29. oktober, 2008 ob 21:30
Ne najdem besed s katerimi bi izrazil vse negativne občutke,ki jih občutim ko vidim tega zdrizastega tankota.bruuuuuuham.
29. oktober, 2008 ob 23:50
Ooo, mala SDS je pa užaljena - surla do Tađmahala. Kdo je sedaj nedržavotvoren, ko ne podpirajo nove vlade?
30. oktober, 2008 ob 1:27
V SDS-u so užaljeni, ker jim Pahor ni dal najmant 10 ministerstev
in ni prepustil vodenje nove vlade Janši.
Pravilno ! Ma kaj si misli ta Pahor…., da je zmagal na volitvah ?
30. oktober, 2008 ob 1:46
Golobič je spet ponovil lajno o tem, da je neka (največja) vladna stranka že po enem mandatu ostala zunaj vlade.
Golobičeva izjava je v resnici hudo bedasta, predvsem je neumestna znotraj logike proporcionalnega volilnega sistema. V proporcionalnem sistemu vlado pač sestavli koalicija, in ta se praviloma oblikuje po volitvah - tudi po letošnjih volitvah je tako. V preteklosti je LDS do relativne zmage (in s tem do mandatarstva) prihajala tako, da se je združevala z manjšimi strankami (celo z Žakljevimi socialisti). Kar se je zgodilo letos, je najprej to, da so vplivneži že pred volitvami zavezali Pahorja k izključevanju. Naslednja ugotovitev pa za razliko od Golobičeve ni banalna: letos se bo prvič zgodilo, da bo vlada izrazito politično enobarvna (čeprav to ne pomeni “levičarska”).
30. oktober, 2008 ob 9:17
Doslej javno izražena podpora strank novemu mandatarju je nova, morda poslednja priložnost, da se Desus-u
prepusti vegetiranje v opoziciji. Na njegove razsodne poslance gre namreč zagotovo računati tudi vnaprej, prav tako na oba predstavnika narodnostnih skupnosti. Je pa to priložnost, da se nova koalicija izogne škandalozni uravnilovki pokojninskeg sistema in g.Erjavcu, neznačajnemu burkežu, ki bo , kjerkoli že, povsem nekoristen oz. celo škodljiv.
30. oktober, 2008 ob 14:10
Pahorjeva vlada je gotovo lahko izvoljena, tudi če DeSUS ne vstopi vanjo. Vendar bi bila taka vlada zaradi notranjih razprtij (predvsem frustracij LDS) zelo šibka in ne bi dolgo zdržala. DeSUS kot enakopraven partner dejansko zagotavlja trdnost vlade.
30. oktober, 2008 ob 14:22
GOSPOD tANKO, KAKO STE LAHKO V DRUŽBI S TAKO NIZKOTNO GOLAZNIJO.zAHTEVAJTE ,DA VAS NA TEJ SLIKI TAKOJ RETUŠIRAJO.vI K TEJ KAMARILI NE SODITE.
30. oktober, 2008 ob 23:25
uničevalec, ali si na plačilni listi levičarjev, za spreobrnitev desničarjev ob branju tvojih nizkotnosti?
7. november, 2008 ob 19:31
Pahorjevci in janševci. Isto sranje. Vsi so komunistični brezvezniki in nobeden ni naredil nič proti priseljevanju ciganov in ostalih bosancev v Slovenijo.