OŠ Alojzija Šuštarja

25. maj 2008 ob 9:05 | Urh Maček |

Kot smo že poročali je Društvo za zaščito ustave in žrtev cerkve pripravilo tiskovno konferenco, kjer so se spraševali ali lahko prva zasebna katoliška osnovna šola v naši državi zagotovi izpolnjevanje ciljev vzgoje in izobraževanja, ki jih določajo slovenski predpisi, tako ustava kot Zakon o organizaciji in financiranju vzgoje in izobraževanja in Zakon o osnovni šoli. Tokrat Vam ponujamo v ogled skoraj celotno konferenco, na kateri sta poleg predsednice društva Janje Škrjanc sodelovala še teolog in sociolog Moris Hoblaj in podpredsednik, odvetnik in pravni zastopnik društva Vlado Began.

Urh Maček

Objavi na Facebook-u, pošlji po e-pošti in več...
Zapri
  • Skupnosti
  • E-pošta
   Natisni Natisni    Pošlji prijatelju Pošlji prijatelju     RSS objav Vest RSS 
 
Komentarji - 10 x komentirano
  1. Ljubo pravi:

    Minister 666 (zver) pa nič :)

  2. Carlos Contreras pravi:

    Moteče je edino to, da gre v tem primeru za društvo, ki je sâmo podaljšek religiozne sekte. Sicer pa so vprašanja, ki jih postavljajo povsem legitimna - ne samo za katoliške, pač pa tudi waldorfske in slične šole.

  3. miro pravi:

    Na tej točki bo Janša izgubil volitve.

  4. tomazh pravi:

    Delajo kot partija. Samo v lastnih šolah lahko vzgajaš zanesliven kadre.

  5. Nadek pravi:

    Poglejte, lubi Slovenci, a bomo vedno taki (po domače povedano in oprostite izrazu) zarukanci, ali bomo malo pogledali okrog?

    Katoliške šole so (skoraj) povsod po svetu najbolj kvalitetne in oblegane. Predvsem je zanimivo tudi to, da je v Sloveniji opaziti močno dvojnost: javno mnenje izrazito proti (čeprav ljudje še sami ne vedo zakaj), katoliški vrtci in gimnazije (in upam si napovedati da tudi OŠ) pa se soočajo s preveč željenimi vpisi, in še nekaj - veliko nevernih ali vsaj neaktivnih vernikov vpisuje tja svoje otroke, ker jim želijo omogočiti najboljše in vedo, da bodo tam to tudi dobili.

    Pri nas je pač tako, da lahko vsak demagog straši, ljudje pa naseda(m)jo - najpripravnejši temi sta Cerkev in revščina + inflacija.

  6. analitik pravi:

    Meni je pa tako hecno, kajti največji antiteistični fanatiki so svoje otroke vpisali ali pa želeli vpisati prav v - reci in piši - katoliške vrtce in šole. Pa ne bi o imenih..lahko pa:))

    Ja ja fantje, toliko o konsistentnosti.

    Verska sekta Univerzalno življenje pa je s svojimi izpadi že malce patetična.

  7. Tehtnica pravi:

    Imam občutek, da jih je veliko takih, ki resnici nočejo pogledati v oči. In potem je vsak izgovor dober.

    Ni torej važno, kaj so rekli, ampak kdo je to rekel. Potem ni treba več poslušati vsebine, ampak se govori samo še o tistem, ki je nekaj rekel.

    Ali pa »javno mnenje je izrazito proti (čeprav ljudje še sami ne vedo zakaj)«. Kot da ta več kot enourna razlaga in odgovori na tiskovni konferenci ne bi o tem zakaj ničesar povedali. Kot da niso podali dokazljivih argumentov.

    In »v Sloveniji je opaziti močno dvojnost: javno mnenje izrazito proti, katoliški vrtci in gimnazije (in upam si napovedati da tudi OŠ) pa se soočajo s preveč željenimi vpisi«. Tisti, ki tja vpisujejo svoje otroke, vsekakor niso proti. Proti so tisti, ki jih tja ne bi vpisali in ki so mnenja, da to za nobenega otroka ni dobro. Vprašanje je samo, katerih je več.

    Kot da ne bi bili sposobni odprto poslušati argumentov kogarkoli in si na podlagi tega ustvariti svoje mnenje. Z dokazljivimi protiargumenti se nato lahko vedno in povsod dokaže nasprotno.

  8. Carlos Contreras pravi:

    No, sicer je pa znano, da so katoliške izobraževalne institucije sproducirale največ ateistov, komunistov in antiklerikalcev.

  9. Damjan pravi:

    Na tej strani se je nabralo tistih, ki “furate suffer” za “doktorjem”, po kateri se je imenovala tudi univerza. Mogoče je tudi malo drugače pogledati na stvar. Vaši izobraženci malo spominjajo na mesarje, ki so šli študirat za peke, da so lahko klali vse, kar je dišalo po kruhu. Upam, da vas kot “civilno družbo” ne plačuje država. Denar, ki ga dobiva “strokovna javnost” za izpričane neumnosti, bi lahko uporabili za zdravje otrok in državljanov.

  10. Damjan pravi:

    Na tej strani se je nabralo tistih, ki “furate suffer” za “doktorjem”, po katerem se je imenovala tudi univerza. Mogoče je tudi malo drugače pogledati na stvar. Vaši izobraženci malo spominjajo na mesarje, ki so šli študirat za peke, da so lahko klali vse, kar je dišalo po kruhu. Upam, da vas kot “civilno družbo” ne plačuje država. Denar, ki ga dobiva “strokovna javnost” za izpričane neumnosti, bi lahko uporabili za zdravje otrok in državljanov.

Komentiraj