Wednesday 25. September 2024 - Zadnja sprememba ob 21:38:32

Türk odprl dneve knjige

19. april 2008 ob 14:36 | Vesna Lovrec |

Letošnja osrednja tema prireditve 11. Slovenski dnevi knjige v Mariboru – Ko te napiše knjiga - je književnost manjšin in etničnih skupin v slovenskem prostoru. Po besedah Aleša Novaka, direktorja MKC Maribor, ki dneve knjige organizira, se bo v Mariboru med 18. in 25. aprilom na različnih lokacijah zvrstilo okoli šestdeset dogodkov.

Slovenske dneve knjige je sinoči v Univerzitetni knjižnici Maribor, po tem, ko je obiskal idrijske gimnazijce, odprl predsednik republike dr. Danilo Türk. Vestna kamera ga je ujela ob ogledu Maistrove knjižnice, ki je v varstvu Univerzitetne knjižnice Maribor. Prisluškovali pa smo tudi klepetu med predsednikovo soprogo Barbaro Miklič Türk in gostiteljema, Alešem Novakom – direktorjem MKC Maribor in ravnateljico Univerzitetne knjižnice Maribor, mag. Vlasto Stavbar.

Poleg predsednika so bili na odprtju slavnostni govorniki še župan MOM Franc Kangler, rektor Univerze v Mariboru dr. Ivan Rozman ter predsednik Društva slovenskih pisateljev Slavko Pregl. Nagovorili smo jih po izpeljanih protokolarnih obveznostih:

Franc Kangler: “…pol bi Maribor mogo bit poln knjig…”

Še pogled na program.

Vesna Lovrec

1. mula pravi:

Zelo lepo diši tukej.:) by Barbara Miklič Türk

2. aleš pravi:

Hiperpovezava na program 11. Slovenskih dnevov knjige v Mariboru žal ne deluje pravilno.

3. vesna pravi:

Aleš,
    hvala za opozorilo, napaka odpravljena,
    pozdrav