Komentar - Igor
14. april 2008 ob 14:00 | Vest |Prodekan in solastnik Evropske pravne fakultete v Novi Gorici, prodekan in solastnik Fakultete za podiplomske, državne in evropske študije na Brdu pri Kranju in glavni pobudnik ustanovitve Nove univerze, v katero naj bi se z že omenjenima fakultetama povezala še Fakulteta za uporabne družbene študije v Novi Gorici, je glede omenjenega združevanja za STA povedal, da je bila ljubljanska Fakulteta za družbene vede »trdnjava ideološkega monopola komunistične partije« od njene ustanovitve dalje kot visoka politična šola. Nove fakultete – tiste, ki smo jih pravkar omenili – pa po njegovem tega genskega zapisa nimajo.
Povsem mogoče, nosi pa močan genski zapis »ideološkega monopola komunistične partije« prav ustanovitelj in solastnik dveh od teh novih fakultet, dr. Peter Jambrek, ki je bil v tem času ena njenih najvidnejših izpostav na intelektualnem področju. Pa je bilo o Jambrekovem konvertitstvu že veliko napisanega, danes si bomo raje ogledali znanstveno odličnost prodekana, solastnika in predavatelja dveh novih fakultet.
Javna agencija za raziskovalno dejavnost znanstveno odličnost raziskovalcev in visokošolskih učiteljev kvantitativno meri s sistemom SICRIS, Informacijskim sistemom o raziskovalni dejavnosti v Sloveniji, ki vključuje vsa relevantna znanstvena in strokovna dela posameznikov in raziskovalnih skupin. Minimalno število točk, ki jih mora posameznik doseči, da sploh lahko kandidira za pridobitev raziskovalnega projekta, je 100. In medtem ko rektorji treh javnih univerz dosegajo od 172 do 352 točk, jih ima dr. Jambrek, najverjetnejši kandidat za rektorja Nove univerze, vsega skupaj 0. Prav toliko, namreč 0 točk, dosega dekan Evropske pravne fakultete, dr. Miha Pogačnik. Celih 58 točk, od 100 potrebnih, pa je nabral dekan Fakultete za podiplomske, državne in evropske študije, dr. Anton Jerovšek. Toliko o znanstveni odličnosti vodilnih kadrov Jambrekovih novih fakultet, ki jo sicer vsakdo lahko preveri na spletnih straneh sistema SICRIS. Za poklicne partijske bralce in gledalce te spletne strani, ki nas vedno znova navdušujejo s svojimi navdahnjenimi komentarji, pa je tudi za ta znanstveni fiasko seveda kriva Liberalna akademija.
Igor Ž. Žagar
14. april, 2008 ob 15:24
Naša, po uspehu hlepeča družba, ni družba, v kateri velja le uspeh, marveč družba pod vodstvom JJ, in njegovih Podrepnikov, oprostite Ritoliznikov, ki določajo, kaj uspeh je in kdo si ga lahko privošči.
14. april, 2008 ob 17:57
Po poklicu: politični konvertit
vodja Zbora za republiko Peter Jambrek je bil dejaven član univerzitetne konference Zveze komunistov, sekretar aktiva delavcev partijske celice in prvi predsednik marksističnega centra Pravne fakultete.
vir: Mladina 44/2007
14. april, 2008 ob 18:36
Super komentar!
(Ta svet stoji na ljudeh, ki se lahko smejejo tragedijam in ne-umnostim…)
:)))
pozdrav vsem
14. april, 2008 ob 19:52
Včasih so kupovali diplome v Prištini. No danes se da magisterij “kupiti” pri Jambreku. Pa naj še kdo reče da v Sloveniji nismo izobraženi :)
14. april, 2008 ob 20:14
Vem, da je podpisovanje komentarjev k blogom s polnim imenom nespodobno, vendar je avtor gornjega komentarja ta hip edini, ki si je upal kaj povedati naglas celo o dogajanju na ARRS, zato bi se mi anonimno, zarotniško izražanje podpore zdelo nizkotno.
Ne vem, če je o Jambrekovem konvertitstvu res vse znano; čudim se le, da se doslej skoraj noben intelektualec na desnici ni distanciral od njegovega sproščeno vulgarnega, hipereldeesovskega političnega paglavstva. Najbrž niti ne gre za konvertitstvo, temveč za najčistejšo obliko kontinuitete.
Da omenjeni predavatelji ne ustrezajo niti pravilom ARRS, ki so jih najbrž oblikovali člani iste ekonomsko-polične klientele, je prav zabavno. Toda če damo šalo na stran, je sklicevanje na ARRS, njene pravilnike in njeno delovanje lahko tudi neokusno. Zdi se namreč, da na omenjeni javni ustanovi sistem komisij in pravilnikov idilično sobiva z najnavadnejšim kavbojstvom. Slovenska javnost pravzaprav niti ne ve, da o financiranju znanosti, in sicer kar vseh področij počez, v celoti odloča šestčlanski »znanstveni svet«, ki ga je določil minister. Znanstveni sveti področij zgolj posojajo imena in pristajajo na to, da nimajo niti vpogleda v postopke, a kljub temu še nismo slišali za kak odstop ali javni protest. Šestčlanski vrhovni znanstveni organ agencije npr. kar sam izbira recenzente in tolmači recenzije — seveda strogo anonimno, zato ni dokazov za to, o čemer čivkajo vrabci na strehi, namreč, da so bili recenzenti pri znanstvenih projektih s področja humanistike tudi ljudje brez doktoratov, novinarji, kulturniki in podobni “uporabniki” — je naposled le napočila diktatura proletariata?
Vendar o tem v javnosti ne izvemo ničesar, tudi na ustanovah vključno z ljubljansko univerzo se ne sliši nič, ker je 51% zainteresiranih na zadnjem razpisu pač uspelo.
Zelo dvomim, da se bo nova politična garnitura jeseni tem pridobitvam odrekla. Opozicija obljublja avtonomijo javne sfere – ne upa pa si obljubiti mednarodno relevantnega meritokratskega sistema selekcije, temelječega na strokovnih referencah in neodvisnih ocenjevalcih. Dokler obljublja samo avtonomijo, lahko to pomeni zgolj legalizacijo provincialnega klientelizma. Ravno javni sektor je leglo tistega najtrdovratnejšega klientelizma, ki preživi po več strankarskih mandatov in celo po več generacij. Ključno vprašanje je: kako na Slovenskem dobiš službo v javnem sektorju (npr. v javnih kulturnih ustanovah in visokošolskih ustanovah). Tako, da botru forvardiraš podatke za razpis. Avtonomija tega botra je pravzaprav intimno vprašanje, ki zadeva samo njega osebno. Spraševati o tem je skoraj indiskretno.
14. april, 2008 ob 20:14
Fajn bi bilo pogledati tudi koliko točk imajo profesorji na javnih univerzah.
14. april, 2008 ob 20:48
/*
Dragi g. MARX (al pa Tito, oz. Stanovnik/KuČan/Kidrič/Smole………….ni vas malo…….) !
Hvala , da lahko sedaj poznam še eno barabo već (pa verjetno jih je še već od-zadih ( edn ni no_bedn ) )
*/
Če je, imeti 0 (nula) toćk, ko kandidiraš za rektorja neke uni.Verze nezakonito (proti pravilom ),
BO SEL PAĆ SEDET ( U ĆUZO (zapor ( pa ne “brez zapor” )) ) . Oziroma ne-BO mogel biti izvoljen ( AL KA ??? ).
v bistvu pa nimam pojma kk se “gre” UNIverzo !!! sploh će je Nova.
sam ko ćujem : komunistićna partija , “trdnjava ideološkega monopola komunistične partije”, visoka politična šola ( ( diplomiran politik ) ????? ), znanstvena odličnost prodekana, poklicni partijski bralec in gledalec, 0 (nula) toćk od NAJMANJ 100 ( dva-krat ), …..
Pa si nemorem kaj, da ne-BI kaj napisal, pa ćeprav NEUMNOST…..!
/*
Aja pa se to :
Draga (”bivsa punca”) Maja !!!
Ker te imam v bistvu se vedno “pri srcu” ti priporočam ogled slednjega zelo(”presenetljivo”) poučnega videa: http://www.youtube.com/watch?v=rrU26xZ5cJY (refren dej na repeat u ne-dogled )
ps. škoda, da tega ne-Boš nikoli prebrala (merbit bo pa ker druga)
*/
lp
peter
14. april, 2008 ob 21:04
Vsaj nekdo, ki pove kakšno je realno stanje. Na fakulteti za uporabne družbene študije v Novi Gorici je strokovnost porazna. Komentar ni potreben.
14. april, 2008 ob 21:09
Ne bodimo pikolovski s temi točkami. Morda bo pa Inštitut za razvoj medijske kulture kakšno dobro besedo zastavil.
14. april, 2008 ob 22:36
baje je dr. Jambrek že 52 leta predaval na Kumrovški univerzi
14. april, 2008 ob 22:55
Hm, kje pa ste bili vsi “resnicoljubi”, ko se je v Kranju ustanovila Fakulteta za organizacijske vede,takoimenovana Sorbona - šola, kjer so partijski intelektualci prihajali do diplom. Dejte no, raje poglejte in kritizirajte delo na obstoječih visokih šolah. Pa ja ne boste rekli, da je vse idealno?
14. april, 2008 ob 23:33
Na fakulteti za organizacijske vede predavajo kolikor je meni znano Mičo Mrkaić pa Rado Pezdir (ekonomista)
15. april, 2008 ob 9:15
kvargel:
Jaz sem takrat še razmišljala, ali naj sploh pridem na ta svet…
Pa vi?
pozdrav vsem
15. april, 2008 ob 13:16
Mrkega so zabrisali iz Kranjske Sorbone, ker ni znal pravočasno popravljat izpitov. Zdaj vnaša statistične podatke na IMFju in vmes malo onanira na Financah (za njegove umotvore je izraz nebuloza še predober). Kje trenutno parazitira P*zd*r, pa ne vem.
15. april, 2008 ob 13:40
Dr. Igor Žagar je pozabil ob tem povedati, kako sam prihaja do projektov na ARRS. Očitno se ni spomnil, da sedi v strokovnih telesih ARRS-ja in ima to čast da recenzira različne projekte. Ker sedi v organih ARRS-ja, ki zadeve recenzirajo, prepuščam bralcu, da si ustvari sliko, na kakšen način so ocenjeni njegovi projekti, pri razpisih, ki jih evalvira.
Če pa se že slučajno zgodi, da je pri katerem razpisu neuspešen, pa se pišejo različni članki za Dnevnik, Delo in Mladini, ki so po nekem čudežu vsi objavljeni.
Predlagam dr. Žagarju da povabi tudi dr. Jambreka k recenziranju projektov ARRRS, mogoče si bo pa na ta način dvignil točke v SICRIS-u.
Strinjam pa se, da ima Liberalna akademija bolj malo skupnega z znanostjo, samo škoda, da si nekateri člani tega ne priznajo.
15. april, 2008 ob 17:24
Agata,
hvala za dopolnitev resnice (praviloma je kompleksna, se mi zdi).
Žal pa se mi zdi tudi, da Žagarjeva ”nenedolžnost” ne zmanjša ne-umnosti, o kateri je govoril.
pozdrav vsem
15. april, 2008 ob 18:43
Vsega je kriva Liberalna akademija!
16. april, 2008 ob 8:45
Mogoče pa dr. Jambreku manjka žabica Polonica, da bi mu uredila COBISS.