Thursday 26. September 2024 - Zadnja sprememba ob 21:38:32

“Pučnikov simpozij”

27. marec 2008 ob 19:19 | Nejc Jemec |

V dvorani Slovenske matice v Ljubljani se je pričel dvodnevni simpozij Kultura, družba in tehnologija, ki ga pripravlja Inštitut dr. Jožeta Pučnika. Po besedah organizatorjev bo simpozij na novo osvetlil tista razmerja, ki jih temeljito obravnava malo znana, a morda najpomembnejša knjiga Jožeta Pučnika — Kultura, družba in tehnologija. Po uvodnem govoru Mihe Brejca, predsednika sveta Inštituta, in pozdravnih besedah šolskega ministra Milana Zvera — tudi v imenu predsednika vlade Janeza Janše –, je prvo razpravo z naslovom Kriza smisla pričel sociolog Thomas Luckmann. Sledili pa so oz. še bodo Boštjan Žekš, Matevž Tomšič, Žiga Turk, Bernard Nežmah idr.

Brejc je v svojem govoru izpostavil tudi zapostavljenost Pučnikove litetrature med študijskim gradivom na fakultetah ljubljanske univerze.

Miha Brejc: “Pa žal njegovega imena nisem našel v nobenem seznamu literature, ki naj bi jo študentje proučevali.”

Miha Brejc je odgovoril tudi na naše vprašanje o morebitnih težnjah Inštituta dr. Jožeta Pučnika, da v prihodnje svoje izobraževalno poslanstvo nadgradi z Univerzo Jožeta Pučnika. Pa tudi o novinarjih kot družbeno-političnih delavcih.

Miha Brejc: “Mi ocenjujemo, da v slovenskem prostoru, na področju družboslovja, ni prave razprave.”

Nejc Jemec

1. solata pravi:

Ta pravi moralizira, nepotist in klientelist!

2. andlen pravi:

Marsikaj je v slo zgodovini že odsmrdelo….