Thursday 26. September 2024 - Zadnja sprememba ob 21:38:32

Pod isto streho

27. marec 2008 ob 23:31 | Urh Maček |

Študentska organizacija Univerze v Ljubljani in predstavniki treh umetniških akademij ljubljanske univerze so na današnji novinarski konferenci ponovno spomnili na težave s financiranjem študijskih programov in na prostorsko stisko, s katerimi se srečujejo na akademijah. Predstavniki Akademije za glasbo (AG), Akademije za gledališče, radio, film in televizijo (AGRFT) in Akademije za likovno umetnost in oblikovanje (ALUO) si že vrsto let prizadevajo za nove prostore na območju med Poljansko in Roško cesto. Prisotni opažajo kronični neinteres vseh slovenskih poosamosvojitvenih vladajočih garnitur za nacionalno kulturo in umetnost. To pa se odraža skozi neustreznost izobraževalnega sistema, financiranja in upravljanja določenih ključnih ustanov nacionalne kulture. Umetniške akademije so temelj za vzgojo novih generacij kulturnih ustvarjalcev in ignoriranje izgradnje novih prostorov je najslabša popotnica novim usposobljenim kadrom v polju kulture in umetnosti.

Dekan AGRFT Aleš Valič o gradnji nove stavbe:

Dekan AG Pavel Mihelčič in Aleš Valič:

Urh Maček

Komentarji - 1 komentar
  1. kinky tone pravi:

A Bojan Gorenec pa ni nič povedal?