Friday 27. September 2024 - Zadnja sprememba ob 21:38:32

Ljubljana bere

19. februar 2008 ob 17:12 | Urh Maček |

Na MOL sta župan Zoran Jankovič in Uroš Grilc predstavila kulturni projekt Ljubljana bere in združitev ljubljanskih knjižnic v Mestno knjižnico Ljubljana. V okviru projekta Ljubljana bere bo MOL na razpisu izbrala dve vrhunski izvirni slovenski slikanici in od vsake odkupila po 7000 izvodov. Slikanici bodo prejeli vsi triletniki in prvošolci v MOL. Mestni svet bo na 14. seji obravnaval sklepa, ki bosta udejanila združitev vseh knjižnic v Ljubljani. Razlogi za združitev so izboljšanje storitve izposoje knjig, zmanjšanje stroškov administracije in skupna nabava. Kot pa je v navadi je župan komentiral aktualne dogodke in odgovarjal na novinarska vprašanja.

Projekt Ljubljana bere:

Uroš Grilc: “…, da poizkušamo ljubljančane spodbujat k branju…”

O Kolonelu in Danieli Rakovič:

Zoran Jankovič: “Jaz sem prepričan, da se bo ta gospa v določenem časom spremenila v moškega z brki, brado… “

Mnenje o aretacijah prejšnji teden:

Zoran Jankovič: “Vsak tisti ki je kriv, mora po zakoniti poti doživeti svojo usodo.”

Urh Maček

Komentarji - 1 komentar