Friday 27. September 2024 - Zadnja sprememba ob 21:38:32

Poziv ministru

24. januar 2008 ob 20:17 | Nejc Jemec |

Ljubljanska mestna svetnika Dimitrij Kovačič (SDS) in Miha Jazbinšek (Zeleni Slovenije) sta predstavila poziv ministru za promet Radovanu Žerjavu, od katerega zahtevata, da preveri zakonitost veljavnega odloka o cestnoprometni ureditvi v Ljubljani. Prometno ministrstvo bi moralo po njunem mnenju izvršiti tudi nadzor nad odredbama o določitvi območij za pešce in o določitvi javnih parkirnih površin, kjer se plačuje parkirnina.

Odlok o cestnoprometni ureditvi ima po Jazbinškovem mnenju nekatere koruptivne nastavke. Kovačič je razložil, da se taksa za plačevanje parkirnine na javnih površinah steka na račun javnega podjetja Parkirišča in dodal, da temu ne bi smelo biti tako, saj gre za prihodek mestnega proračuna. Svetnika sta predstavila tudi predlog novega odloka o cestnoprometni ureditvi, ki ga je Jazbinšek pripravil skupaj z mestnimi svetniki SDS. Njihov predlog naj bi mestni svet obravnaval 4. februarja, kot je povedal Kovaćić, pa želijo s predlogom ljudi stimulirati k večji uporabi javnega prevoza. Predloga na vpadnicah tako predvideva ureditev zelenih pasov, ki bi bili namenjeni avtobusom in osebnim vozilom z vsaj dvema potnikoma, o čemer je Jazbinšek pred časom že govoril.

Dimitrij Kovačič: ” … projekti, ki se tičejo vseh nas, da bomo bolje živeli, da bomo bolj zdravo živeli …”

Nejc Jemec

1. Saša pravi:

Nič novega ni ta zeleni ali rumeni pas, ali kako pač že temu oni pravijo. Stvar poznajo na zahodu že nekaj časa. V ZDA temu rečejo CAR POOL in je dejansko zelo uporaben, ker vzpodbuja ljudi k racionalni uporabi avtomobilov, saj hitreje prideš na cilj, če se s teboj pelje še nekdo.

2. Dado pravi:

Pa ta Miha, kadarkoli se pojavi, samo drek meša. V Ljubljani imam to kaj imamo, pleha preveč, pa še ni tramvajev. Ne vem čigava pametna ideja bila, da se tramvaji ukinejo, res super. Pravo velemesto.

3. Furja pravi:

Vidi se, da se bližajo volitve. Res da državnozborske in ne lokalne, ampak po kulturi govora, se vidi, da tisti, ki so še pred mesecem napadali Zokija in izrazov in besed sploh niso pretirano izbirali sedaj govorijo strpno, mirno, spravno umirjeno….. Še pred meseci so se kazali pred kamerami, ponosni da so obstruirali sejo mestnega sveta.
    No sej fino, da se mestni svetniki trudijo, da se zrak v Ljubljani popravi.
    Ampak taka sprememba v komunikaciji je HINAVSKA. Ja Politiki pač.

4. Igor pravi:

Ja, tale CAR POOL v ZDA res deluje. Res je pa tudi, da njihove vpadnice nimajo po dveh pasov v eno smer, ampak štiri ali več. In zato zadeva pri njih lahko deluje, pri nas pa ne bo.

5. tripson pravi:

“in osebnim vozilom z vsaj dvema potnikoma”…. A-B-S-U-R-D! takega kretenskega predloga nism slisu ze od tarakt ko je minister Drobnic prepovedal svileno perilo. sej ne morm verjet kva tip govori…. govno prizadeto kovacicevo

6. Robert pravi:

Same bedarije :?

7. wolfi pravi:

v polje bi morali vse norce takoj poslat na zdravljanje čeprav so svetniki in se izdajajo za klovne