Friday 27. September 2024 - Zadnja sprememba ob 21:38:32
 
politika

Ljudski glas 0023

22. januar 2008 ob 18:46 | Miran Bratuš |

Ljubljančane smo povprašali kaj si mislijo o Pahorjevi zadnji potezi z Mitjo Gasparijem, ki naj bi postal njegov podpredsednik vlade. Ali Pahor nabira kandidate za ministre v novi vladi?

Miran Bratuš

Objavi na Facebook-u, pošlji po e-pošti in več...
Zapri
  • Skupnosti
  • E-pošta
   Natisni Natisni    Pošlji prijatelju Pošlji prijatelju     RSS objav Vest RSS 
 
Komentarji - 13 x komentirano
  1. joze pravi:

    Glede na včerajšnjo anketo v oddaji Vroči stol (83:17 v prid Janševe vlada proti Pahorjevi), ki se mi sicer ne zdi merodajna, čeprav je glasovalo dobrih 20000 ljudi, kaže da Pahor vseeno izgublja podporo.
    Vnaprej razlagašanje zmage in sestavljanje vlade je podcenjujoče do volivcev. Kombinacija z nadutim obnašanjem pa le še potencira njegovo antipatičnost v očeh volivcev.

  2. Wen Jiabao pravi:

    Jaz ne vem, ampak še pred pol meseca so vsi v en glas trobili kje ma Pahor kakšne ljudi, da države se ne da voditi zgolj iz fitnesa in brez ekipe. Rečeno je bilo, da so ga same besede o alternativnem programu, o alternativni vladi. Zdaj ko pa začne zbirati ljudi in jih predstavljati, tudi zaradi tega pritiska javnosti ter politike, pa je spet vse narobe. Spomnimo, ali ni Janša pred volitvami 2004 predstavil celotno vlado v senci? Kje so bili takrat očitki? V zahodni državah (pa ne da mi bi bile te v vzor) so vlade v senci nekaj povsem jasnega, v bistvu že v naprej znanega.

  3. duševni pastir pravi:

    kdo pa (še) gleda Vroči stol ?

  4. erik cuder pravi:

    jaz

  5. cro_hot pravi:

    joze@ glede na rezultate ankete v Voduškovi oddaji vroči stol. ti zagotavljam, da bo SDS na volitvah dosegla 108% in tako za 1% presegla znano zmago Miloševiča v Srbiji…
    Najboljši so prvi - za vsako ceno…

  6. joze pravi:

    @wen jiabao

    S sestavljanjem vlade v senci ni nobenega problema; napačen je pristop. Ne moreš (smeš) ljudem že vnaprej povedat, da jim boš vladal (pa tudi, če jim boš res), če pa oni odločajo o tem. S takimi dejanji se odvrača predvsem neopredeljene volivce, ker so le-ti najbolj občutljivi, še posebej, ko gre za spoštovanje do njih samih.

  7. Wen Jiabao pravi:

    Ampak sej Pahor nikoli ne reče (če pozorno poslušaš njegove govore), ko bomo vladali ali ko bomo na vladi. On vedno reče: Če bomo izvoljeni, če bomo vladali oziroma vedno poudari, da zmaga ni gotova in da samo predstavlja svoj način kako do te zmage priti. Mislim, da lahko Pahorju marsikaj druguega očitamo, naprimer zelo mlahavo “social-demokratsko” politiko, ki s socialističnimi izhodišči social demokracije nima skoraj nič skupnega. Vsekakor pa mu ne moramo očitati tega, da predstavlja potencialne kandidate, ki bi zavzeli določeno funkcijo, če bi bila SD izvoljena. Tukaj ni nič slabega, kvečjem obratno… Pripomore, k večji preglednosti in imaš vasj nekaj ideja koga voliš ali pa ne voliš.

  8. joze pravi:

    Hmm, ne vem no, meni se zdi, da sem ga že vsaj 5x slišal govoriti o sebi kot bodočem premieru, brez kakršnihkoli pogojnikov…
    Se pa strinjam, da v predstavljanju bodoče vlade ekipe ni nič slabega, samo da ponavadi izbrani kandidati ne zasedejo končnih ministrskih pozicij, predvsem zato, ker se karte premešajo s koalicijskim usklajevanjem…

  9. lucko pravi:

    @joze
    Sej ze dejstvo, da ponavadi dobijo med 100 in 200 glasov vse pove. Rekord je nekaj cez 2000(Jelincic vs. Saso). Nekdo je z nekega ministerstva nabral preostale glasove, kar pa je davkoplacevalce stalo cez 9000 €…

    Se pa strinjam, da najvecji problem levice je Pahor. Sam za premjeja ni sposoben, zato si isce nekoga in je vzel Gasparija in ga s tem onesposobil, da bi ga LDS predlagal za premjeja. Na ta nacin se sedaj LDS ne more okrepit, SD pa vsekakor brez vsebine ne more bit glavna stranka levice. Dvomim, pa da bo Pahor vsebino sposoben pridelati. Vse kar lahko upamo je to, da se LDS in Zares toliko okrepita, da bosta kos SD in imela boljesega premjeja v rokavu. Pravzaprav skoraj kdorkoli bi bil boljsi od Pahorja…

    Zanimiv clanek sem na to temo zasledil v Denvniku…

    http://www.dnevnik.si/kolumne_komentarji/kolumne/294370/

  10. anima pravi:

    Kupčkanje, kupčkanje za pozicije, foteljčke, stolčke, kot vselej. Potreba po moči, neizmerna…
    Osebno se mi zdi vse skupaj odraz zelo slabega okusa, a v politiki to sploh ne igra nobene vloge. Dandanes je v politiki pomembno odigrati čimboljšo partijo, za kar je treba tudi tvegati, na koncu zmaga, komur ostanejo najboljše karte. Pri hazardu pa tako ni dosti pomemben fear play, poštenost, odkritost, na koncu šteje le zmaga.

    In Pahor, prebrisani machiavellijski lisjak, eno po eno igra svoje karte, pri čemer sklepa načelna in nenačelna (Gasparri - še eden, ki si liže rane od poraza) zavezništva, se prilizuje zdaj temu zdaj onemu, blago okrca malo levo malo desno, kot ekvilibrist, da se le obdrži pokonci.

    Kot tisti spodaj obteženi pajacki, ki jih lahko kakorkoli obrneš, tudi na glavo, nazadnje pa se bodo vselej spet postavili na noge!

  11. konec pravi:

    Poraja se mi vprašanje, kako bi Eu sprejela dejstvo, da v eni (sreča ne tako pomembni) državi so na oblasti ljudje, ki so dediči partije in komunizma? razumem, takoj po letu 1991, kjer je bila še tranzicija in torej sta bila Kučan in Drnovšek najmanjše zlo (zato nista imela veliko podpore izven Slovenije, razen v zelo ozkih krogih) ampak leta 2008???

  12. anima pravi:

    Konec, kaj bi se EU čudila, če se pri nas, dedinji države Karantanije, kjer so menda bili že tako trdni zametki demokracije, da so jih uporabili celo pri snovanju ameriške ustave, ki velja za vzgled vseh razvitih zahodnih demokracij, ne čudi nihče?! Saj veš, razvoj ne pomeni samo poti v pozitivno smer, ne pomeni samo napredka, družba se v svojem razvoju lahko obrne tudi “nazaj”, regredira… Razvoj ne pomeni, da kaj nujno prestopi na višjo stopnjo, žal…

    Od posameznikov v posamezni družbi in potem od kolektivnih odločitev zavisi, kako se bo neka družba razvijala, lahko celo tako, da jo njen razvoj vodi v propad…
    Slovenci - ali bolje, naši predniki - so menda že imeli nakaj, kar je spominjalo na državo (Karantanijo), veliko več ozemlja, od tega ki nam je še ostalo, morda tudi - glede na tedanje število evropskega prebivalstva (8–11. stol.) - relativno večje prebivalstvo od današnjega, pa smo marsikaj zapravili (zagotovo ne samo zaradi agresivnih Bavarcev, pa Langobardov, Avarov (ti so se itak izničili), Hunov in kdo ve koga še…

    Zdaj imamo še edno zgodovinsko priložnost, če jo bomo zapravili, pa bo zagotovo tudi naša odgovornost!

  13. konec pravi:

    anima se strinjam.

Komentiraj