Saturday 28. September 2024 - Zadnja sprememba ob 21:38:32

Spet pred Mestno hišo

7. december 2007 ob 16:31 | Katja Lenart |

V ponedeljek bo pred ljubljansko Mestno hišo zopet pestro. Ljubljančani združeni v Civilni iniciativi za Ljubljano (CILJ) so napovedali, da tokrat ne bodo protestirali le proti zapori mestnega središča za promet, ampak bodo opozorili še na nedopustno parkiranje na tržnici, gradnjo stolpnic v Dravljah in vrtičke.

Po besedah članice pobude Tržnice ne damo Marinke Kurilić je parkiranje na tržnici, ki ga je pred letom dni uvedel župan, škodljivo za okolje in zdravje ljudi. Na to so opozarjali tudi že pristojne inšpekcijske službe, vendar - kot je včeraj povedala Kurilićeva - niso nič dosegli:

“Ne delajo. Vzvodi oblasti ne delajo”.

Takole pa gleda na težave v Ljubljani mestni svetnik Miha Jazbinšek (Zeleni Slovenije):

“Sej to je edina reč, ki je do sedaj bla planirana”.

Ob ponedeljkovi napovedi protesta se je oglasil tudi eden od prebivalcev starega mestnega jedra Peter Mezek, ki meni, da če župan ne bo uvidel, da se poslužuje nedopustnih načinov, lahko pride do situacije, ki je nihče ne želi:

“Ker ne more bit tko, ne”.

Še nekaj pojasnil, novinarskih vprašanj in odgovorov predstavnikov Civilne iniciative za Ljubljano (na vprašanja so odgovarjali tudi mestna svetnika Mihael Jarc (Lista za čisto pitno vodo) in Boštjan Cizelj (SDS), arhitekt Janko Rožič in član CILJ-a Jure Grahek):

“Oprostite, osebn promet ni z nobeno zaporo nkol oviran, ker je najbolj fleksibiln promet”.

Katja Lenart

1. 1tastar pravi:

Pridite z avtomobili, če si upate!

2. Šofer pravi:

Klovn in pitno vodovodar to smo že videli in ugotovili, da cirkus brez klowna ne gre prav tako pa propadli vodovodar mora zraven klownu svetit in mu svečo držat da dulc najde.

3. Nande pravi:

Jaz bi mejo brez avtomobilov pomaknil na Aškerčevo, grubarjev kanal, žel. postaja in mimo padalčeve hiša- bila bi komplet peš cona- razen busa in taksija.

4. ToRek pravi:

G. Mezek, na vaši desni tiho sedi pripadnik vladajoče stranke v državi. On vam lahko zagotovo pove več o investiranju države v ekološko prijazno prestolnico.

5. bojanbo pravi:

razen busa, ki ga itak več ni v centru, in taksija in TRAMVAJA–zastonj (ki je že vozil po lj., sam je velebrihtna povojna oblast tračnice zalila z asfaltom al jih pa odstranila) za meščane. Nej plačujejo provincialci k hodjo gužvo delat v lj–gledat lučke :-)

6. Ljubljančan pravi:

Počutimo se kot v getu.

7. Ljubljančan_02 pravi:

Re: Ljubljančan

Govori zase - Lj. postaja čedalje bolj prijetno in okolju prijazno mesto z visokim nivojem kvalitete bivanja.

8. Tihec pravi:

Po pregledu vseh prispevkov še vedno ne vem kaj točno iniciativo moti.
    Razumel sem, da jih moti

1. domnevno črnograditeljstvo potopnih količkov
    2. domnevno oviranje dostopa reševalcev in gasilcev v nezgodnem primeru
    3. predpostavljanje higienske oporečnosti tržnice zaradi bencinskih madežev
    4. To da noben mali avtobus ne vozi skozi center in da je turistični vlakec (beri: zakamufliran traktor) “simpatičen”

Prosim, predložite/objavite papirje črno na belem
    1. o teh strašnih nezakonitostih in nedostopnosti reševalnih služb
    2. in znanstveno dokažite oporečnost hrane zaradi večernega parkiranja na tržnici
    3. Zmenite se, naj LPP najame en mali avtobus in naj se poskusno fijaka od Lutkovnega gledališča čez Prešerca in Wolfovo do Kongresnega in nazaj. Res me zanima komu se bo to zdelo uporabno.

In prosim razložite kaj TOČNO vas moti, gospod Mezek, ker iz prispevka to ni razvidno.

lp Tihec

9. Tihec pravi:

Nande:
    “Jaz bi mejo brez avtomobilov pomaknil na Aškerčevo, grubarjev kanal, žel. postaja in mimo padalčeve hiša- bia bi komplet peš cona- razen busa in taksija.”

Nande, če bi to uvedli, bi se prebivalci Centra lahko takoj izselili. Dostava za trgovine, pošto, podjetja pa bi bila vsaj časovno nefleksibilna, če ne tudi onemogočena.
    Avto je legitimna svoboščina in parkirat ga moraš nekje v bližini doma.

lp Kolesar Tihec

10. Tomi pravi:

Gospod Mezek je navrgel nekaj podatkov, ki ne držijo vode, vendar me je najbolj zmotili, kako barbarski način oglaševanja je izbral CILJ.

Več o tem tukaj.