Saturday 28. September 2024 - Zadnja sprememba ob 21:38:32

Kangler okrcal Večer

20. november 2007 ob 9:28 | Marko Pigac |

Na včerajšnji tiskovni konferenci župana MOM Franca Kanglerja o prenovi trga Vita Kreigherja v najmodernejši trg v državi in preimenovanju le-tega v Trg Leona Štuklja je Kangler javno okrcal novinarja Aljošo Peršaka glede njegovih pisarij v dnavniku Večer o županovih »čudnih« povezavah v gospodarstvu in politiki.

»Kar se mene tiče imam širino in se mi zdi, da nekatere stvari v zadnjem času, ki so v Mariboru, da dobi človek občutek, da vse tisto kar se na nek način pelje naprej, da se nekateri še danes ne morejo sprijazniti v tem mestu komu so občani mesta Maribor namenili mandat, da za ta mandat štirih let opravlja funkcijo župana!«

Marko Pigac

1. bingo pravi:

Kalimero-Janšev virus se širi ! Kdaj bo ukrepala WHO ?

2. kriptoproletarec pravi:

Zgledi vlečejo. Disciplinirati novinarje. Kako gre že tista zgodbica? Najprej so prišli po novinarje in sem molčal. Nato so prišli po učitelje in sem molčal. Nato so prišli po uradnike in sem molčal. Na koncu so prišli po mene in nikogar ni več bilo, da bi se postavil zame.

3. franc pravi:

Kdor je okusil županov bič, in bič SLS, ga bo vedno strah. Grozljivo razumevanje županovanja. Mariborčani smo ubogo, zaupljivo in zavodljivo pleme, zato se nam je zgodil župan. Tudi Nemčiji se je v tridesetih letih prejšnjega stoletja zgodil strašljiv anahronizem. Samo poslušajte, kakšen jezik se uporablja, pa boste takoj vedeli, kam smo zašli. In tudi, kako se uporablja. Primitivno, vam to kaj pomeni?

4. Jaz_kot_občan pravi:

Lepo je, če o lastni širini ne sodiš sam.

5. Tine pravi:

Ne vem kaj ga bolj moti,to da so okrcali njega ali povezave z LDS-om.

6. Dr.Drnovšek pravi:

bingo: kaj pa prisluškovanje novinarjev v prejšnjem mandatu :) ? Je bilo dovoljeno ker je prava opcija na oblasti kaj… kak pritistk medijev neki. Novinarji so še precej pod rdečo zaveso in starimi silami. Enostavno niso pošteni.
    Mira Petka so sfajtali in odgovarjal ni nihče. Ja prej je bilo stanje v novinarstvu res rožnate. Pretepi, prisluškovanja … ampak ker je bila “prava” opcija so to pretrpeli. Bo trajalo še precej let da bodo prišli na stopnjo pravega novinarja iz zahoda. Predvsem pa premakniti študij novinarstva iz FDV na bolj neodvisno inštitucijo!!!!1

7. yanker pravi:

Ne vem kaj je narobe, če nekdo novinarja javno okrca. Saj niso nedotakljivi bogovi.

8. Dr.Drnovšek pravi:

Ke povečini pripadajo levici so zgleda nedotakljivi bogovi.
    ker pa vemo da je šola za novinarje na FDVju je pa njihov status nepristranskega precej patetičen

9. lidijah pravi:

Če novinar ne dela profesionalno, ga je nujno treba okrcati. :-)

10. helena pravi:

Sovič je izgubil županski stolček predvsem zaradi smeti in udinjanja “parkirnemu lobijo” v MB. In Kangler? Lokacije za smeti ni in je ne bo … Količkov proti parkiranju na pločnikih je vedno več, samo zato, da bi že tako obubožani mariborčani nosili denar v parkirne hiše. Kangler, če ne boš uredil teh dveh stvari, naslednjega mandata v MB zate ne bo! Verjemi, dokler ni prepozno … kar sam začni žagati količke po mestnih pločnikih!

11. markopigac pravi:

helena, Franc Kangler gradi mega-garažne hiše. Pod novim trgom bo ena, na Dravski terasi bo druga..

12. helena pravi:

Ja, jaz pa bom hodila s polnim kufrom denarja not plačevat parkiranje!!!

13. bingo pravi:

Tipu, ki zlorablja ime predsednika : torej so po tvojem novinarji odgovorni za prisluškovanje novinarjem ? Novinarji so krivi, ker so pretepli Petka ? Sicer ni v SDS glavah nič nemogoče : če so krivi za vladno krizo, so lahko tudi za zgoraj našteto, vključno z slabim vremenom.
    In še vprašanje zate : na katero fakulteto so hodili naslednji osebki -
    Janez Janša, Milan Zver In Dragutin Mate. Naj ti namignem, ni bila Teološka fakulteta !

14. mk pravi:

Lidija, župana pa ne?

15. tomaž pravi:

Dr. Drnovšek, predlagaj da uvedejo smer novinarstva na Teološki fakulteti. Tam govorijo samo resnico.

16. tomaž pravi:

Dr. Drnovšek,
    predlagaj ministru Zveru, da odprejo smer novinarstva na Teološki fakulteti. Tam učijo in govorijo samo resnico.

17. je.. se mi pravi:

Dragi Mariborčani, to kar ste volili imate.

18. Drago2 pravi:

Imajo policaja, ki misli, da lahko vse opravi s pendrekom.
    Tako kot je to delal 10 let nazaj, ko je bil policaj.

19. sliva pravi:

@yanker

problem je v tem, da novinar razgali cesarja, ta pa trdi, da je še vedno oblečen, da mu je ljudstvo tako reklo

to, kar je ta novinar naredil, ni mala reč - kangler je preko navezav v sls mali polbog v mariboru

20. derg pravi:

“Posluš ti bumbar… Kangler” :))))

21. Tamarčka pravi:

Kangler je kot Popovič. Še malo, pa bo posadil palme.