Saturday 28. September 2024 - Zadnja sprememba ob 21:38:32

Kranjski Makedonci

4. november 2007 ob 15:33 | Nejc Jemec |

Makedonsko kulturno društvo svetega Cirila in Metoda Kranj je včeraj pripravilo 9. Etno folk festival. Kot je povedal predsednik društva Ilija Dimitrievski, sicer tudi predsednik Zveze zvez kulturnih društev konstitutivnih narodov in narodnosti razpadle SFRJ v Sloveniji, se na dvodnevnem festivalu srečujejo predstavniki društev bivše skupne države in predstavljajo svoje delovanje predvsem s pomočjo folklornih skupin.

Dvodnevno dogajanje po besedah Dimitrievskega nima tekmovalnega značaja, kar pa se bo v prihodnje morda spremenilo. Nekoliko v šali, malo pa tudi zares, je povedal, da ob velikem številu nastopajočih in majhni dvorani njihovega društva, prihodnje leto svoje aktivnosti morda predstavijo kar v Cankarjevem domu.

Ilija Dimitrievski: “… način življenja, v bistvu, se predstavi.”

S predsednikom makedonskega društva v Kranju smo se na kratko pogovorili še o Danilu Türku, ki je sprva napovedal svoj prihod, kasneje pa obisk festivala odpovedal, o prizadevanjih Zveze zvez za pridobitev statusa manjšine in o izbrisanih.

Ilija Dimitrievski: “Mi pripadniki etničnih manjšin mislimo, da je to najbolj odprto vprašanje, ki ga ima Slovenija …”

Organizatorjem najlepša hvala za slasten pasulj in pitno makedonsko vino.

Nejc Jemec

1. 1tastar pravi:

Е крацната танца!

2. lll pravi:

“Organizatorjem najlepša hvala za slasten pasulj in pitno makedonsko vino.

Nejc Jemec”

a dej dej slovenci sam na hrano mislte:D