Komentar - Črt
29. oktober 2007 ob 14:05 | Vest |Nekaj tednov pred začetkom šolskega leta sem v medijih zasledil novico o tem, da bodo od prvega septembra dalje imeli starši vpogled v redovalnice svojih otrok kar preko spleta. Trudil sem se, a smeha resnično nisem mogel zadržati. Iz skopega prispevka je bilo jasno razbrati, da bodo v medmrežje ocene vpisovali kar profesorji in učitelji sami. Zakaj je to smešno? Enostavno zato, ker je večina profesorjev in učiteljev (za koprske šole si to upam trditi) računalniško nepismenih. Malo je namreč tistih “vzdrževalcev reda med otroci”, ki računalnik uporabljajo redno ali z njim celo dopolnjujejo svoje delo. A pustimo sedaj to. Ostaja dejstvo, da se je v ta projekt vključilo okoli 450 slovenskih šol in je treba naložbo vredno 200.000 evrov tudi opravičiti. V brkljalnik sem vpisal spletni naslov strani (http://www.dsvet.si/) - kjer naj bi se vpogled v redovalnico tudi prakticiral - tako kot sem taisti naslov vpisal že pred dobrim mesecem. Razlog? Zanimal me je napredek spletne strani. Spletna stran - enostavna na pogled. Klik na ikono “info” na vrhu strani - povezava ne deluje. Klik na ikono “storitve” na vrhu strani - povezava ne deluje. Klik na ikono “mnenja” na vrhu strani - povezava ne deluje. Klik na ikono “društva” na vrhu strani - povezava ne deluje. Klik na ikono “pomoč” na vrhu strani - glej ga zlomka…ne deluje. Glede na to, da je to spletni projekt, sem upravičeno pričakoval kontaktni elektronski naslov, na katerega bi se lahko obrnil za nekaj vprašanj, a ga (žal) ni bilo. Poleg tega ni omogočeno niti iskanja po portalu s pomočjo vpisa ključne besede, kar omogoča večina naprednejših spletnih portalov. Glede na količino vloženega denarja, se mi zdi spletna stran sramotno povprečna, kar lahko hipotetično pomeni, da si je nekdo za tole packarijo napolnil žepe. Pomanjkanje časa tako imenovanih “modernih staršev” lahko res pomeni, da je potreben nekakšen alternativni stik s šolo njihovega otroka, a bodo starši, ki jim je kaj mar za svoje otroke včasih morali tudi vstati iz svojih udobnih naslonjačev in odkorakati do šole, kjer bodo, s prve roke, dobili informacije, ki jih želijo. Sami si sedaj odgovorite na vprašanje ali slovenske šole, ki težko presegajo 1000 otrok, tako spletno stran sploh potrebujejo. In da bi vsaj delovala.
Črt Butul
29. oktober, 2007 ob 15:52
He! He! Res znimivo, nekdo je pokasiral 200.000 EUR, zato da je ‘postavil’ spletno stran, ki sploh ne deluje… He! He! Minister Zverina pa nič…. Bi se dalo izvedeti, kdo je kasiral ta denar? Kak simpatizer SDS?
29. oktober, 2007 ob 16:09
200.000 EUR je za izdelavo programske opreme (tudi če je v ceno vključena strojna oprema in podpora) bistveno preveč. Kako je bil sploh izbran ponudnik?
29. oktober, 2007 ob 17:45
Zdaj bodo pa učitelji, ki se bojijo, da računalnik grize, prosili kakšnega petošolca, da bo namesto njih vpisoval ocene.
29. oktober, 2007 ob 18:48
Črt lepo povedano,ampak….
Zanašaš se na to,da je to končna verzija in da je bila cena 200.000 EUR za to,kar je bilo narejeno do sedaj? Si mogoče pomislil,da je ta denar za celoten projekt? Ergo,so v to ceno všteti že bodoči popravki, katerih bo očitno še precej,prav tako je šla večina denarja za druge stvari,ne pa zgolj za internetno stran.Da nadaljujem z vpisovanjem ocen. Srednje in osnovne šole pač niso fakultete,kjer imaš referat,ki počne te stvari. Torej jih bodo morali vpisovati učitelji,če ne znajo delati z računalniki,se bodo morali pa naučiti. Ne deluj na predpostavki,da so učitelji neumni in da se ne morejo naučiti ničesar novega. To je tako,kot če bi trdili,da tisti ki ima popravca nima možnosti,da bi se kdajkoli naučil dovolj in opravil preizkus.Verjemi,da se jih da v nekaj urah tudi to naučiti(ja tudi tiste “ful stare”,ki še mobitela nočejo videti,kaj šele računalnik).Kar se pa tiče te redovalnice,mora biti,ker imajo starši manj časa,kot si misliš. Ne sedijo v udobnih naslonjačih in razmišljajo o tem,ali se jim da iti na govorilne ure ali ne, ampak imajo ogromno drugih stvari za početi.In ker naj bi e-redovalnica predstavljala ažurnost,je to dobro za vse,samo za lenuhe in tiste,ki počnejo neumnosti ne.
Ampak še enkrat pohvalno,za svoja leta si odličen,v prihodnje pa le glej,da boš svoje izjave podprl z dejstvi in boš videl ko boš imel sam otroke,za e-redovalnico boš hvaležen!
30. oktober, 2007 ob 0:38
Fantje za besedo natečaj še niso slišali, ali pa so ga objavili v Ognjišču. Kje je bil objavljen natečaj? Ali gre spet za kuhinjo kot običajno. Zanimivo ni kaj.
30. oktober, 2007 ob 2:17
res je, da ne gre samo za spletno stran, ampak dvesto tavžnt pofukanih evrov?! Kolikor poznam ta biznis (in nekaj zagotovo ga), je to OGROMNA številka
30. oktober, 2007 ob 10:20
Projekt bojda ni bil financiran s strani proračuna. Tako vsaj zatrjuje na spletni strani Financ.
30. oktober, 2007 ob 16:08
Kot IT strokovnjak lahko recem, da je to 571 programerskih dni za zelo profesonalne programerje. In to je brez kolicinskega popusta. A lahko jaz dobim ta biznis? Za ta denar sem jim pripravljen narediti drasticno vec. Kot bonus jim dam zravn se nekaj na sceno portala 24ur.com, da bodo lahko vse sole objavljale videopredavanja…
30. oktober, 2007 ob 16:16
Crt, ce ni bil financiran s strani proracuna mi ni jasno iz kje naj bi bil. S sol? Saj so tudi te financirane s strani proracuna ane. Ker edino Ministerstvo in sole imajo interes, nihce drug… No v teoriji bi lahko bili to tudi starsi, a dvomim, razen ce so imeli “prostovolni” prispevek pri vpisu…