Sunday 29. September 2024 - Zadnja sprememba ob 21:38:32

Simonitijevo delo

23. oktober 2007 ob 20:20 | Anej Ivanuša |

Minister za kulturo Vasko Simoniti je na današnji novinarski konferenci predstavil opravljeno delo in dosežke na področju kulture v letošnjem letu. Minister je izpostavil sprejetje resolucije o nacionalnem programu za jezikovno politiko za obdobje 2007-2011 in temeljni strateški dokument, nacionalni program za kulturo 2008-2011, ki naj bi po njegovem mnenju bil sprejet še letos. Pred sprejetjem v državnem zboru pa sta tudi zakon o javni agenciji za knjigo in zakon o varstvu kulturne dediščine. Pri samozaposlenih v kulturi in samostojnih novinarjih je ministrstvo doseglo, da so izvzeti iz sistema plačevanja prispevkov za zdravstveno zavarovanje, na glasbenem in vizualnem področju ter področju knjige se naj bi izplačevalo boljše avtorske honorarje, na področju vizualnih umetnosti so povečali sredstva za delovne štipendije in rezidenčne udeležbe, poskrbljeno naj bi bilo tudi za izplačevanje razstavnin.

Vasko Simoniti: “Na avdiovizuelnem področju so se sredstva, torej, v letu sedem v odnosu na leto pet, če hočete, vendarle povišale za 120 odstotkov.”

Odgovori na novinarska vprašanja:

Vasko Simoniti: “Se vam zdi da jaz obvladujem medije mogoče?”

Anej Ivanuša

1. Mirjana pravi:

Zanimiv ta gospod, menja razpoloženje iz “ekscesa v ekstrakt”…še v Portorožu je bil spravljiv kot jagnje,…sedaj pa zopet po starem. Zanimivo, da so domala vsi ministri, pa še kakšen tam gor zeloooo zadovoljni s svojim delom…no po navadi naslednji dan od samega zadovoljstva običajno odstopijo kar sami…počakamo jutri….

2. Q pravi:

Ministru naj nekdo pove, da se je pravilno avdiovizualno področje in ne a-vizuelno.

3. medek pravi:

uliti zabiti janšist

4. nogavička pravi:

A je avdiovizuelno področje tudi medijski sklad?

5. babun pravi:

Tale prepotentni in obenem srhljivo nesposobni Simoniti je na žalost živ dokaz, da ima ta Vlada nerešljive kadrovske probleme.

Človek v vseh teh letih ni poštekal niti kaj je bistvo ministrske funkcije. Obnaša se kot manj inteligenten privatnik, ki je čez noč obogatel z vlivanjem plastičnih kosov, popoldne pa v gostilni oholo soli pamet vsem ki, po njegovem, ne dosegajo njegovega nivoja.

Tako ali tako pa je pred par dnevi postalo jasno, da ima Janša tega nesposobnega aparatčika samo za to, da prepreči pivovarjem prevzem Večera. In podobne zadeve.

Za kulturo pa oba boli k…c.

6. cro_hot pravi:

KULTURA IN PROSVETA TO NAŠA BO OSVETA ! so dejali partijci SDSa in svet je spoznal, da je komunizem večen.

7. Mirjana pravi:

cro_hot :)

8. Volilec = ovca pravi:

stanje zavesti je odvisna od količine alkohola v krvi,
    naročilnice za alko meetinge so pa tako in tako od fruštva najboljšega prjatla imenovanega nizkoleteči.

9. tetka pravi:

kako prepotenten in samovsecen je tale clovek. se strinjam, da se vedno ni ugotovil bistva svojega polozaja.

predvsem pa ni ugotovil, da ga mi placujemo.

clovek dobi vtis, da je dojel ministrovanje kot odpiranje fronte proti vsem segmentom umetnosti, kajti koncno je napocil cas, da profesorcek poduci ucence, kaj je prava oz. pravilna umetnost in kaj ni.

stejemo pa leto 2007 - neverjetno.

10. jojme pravi:

a kdo tukaj sploh kaj sliši? Jaz nič! Jojme

11. koka man pravi:

al alko al koka isti efekt za publiko