Sunday 29. September 2024 - Zadnja sprememba ob 21:38:32

Grafenauerjev portret

9. oktober 2007 ob 18:12 | Katja Lenart |

V Jazz klubu Gajo smo si lahko danes predpremierno ogledali dokumentarni film o literatu, uredniku in prevajalcu Niku Grafenauerju . Gre za delo scenaristke Barbare Brezavšček in režiserja Slavka Hrena z naslovom Palimpsesti življenja, ki je nastal v produkciji nacionalne televizije (na nacionalki ga bodo predvajali v nedeljo zvečer).

Najprej kratek utrinek s projekcije (delčki filma so posneti kar z velikega platna v klubu, ker nam filma na DVD-ju niso stisnili v roke, zato se že vnaprej opravičujemo za majčkeno slabšo kvaliteto), po kateri je prve vtise podal tudi portretiranec:

“Zavila sem ga v deko, 14 let sem bla stara”.

Takole sta svoje delo predstavila scenaristka Barbara Brezavšček in režiser Slavko Hren:

Manca Košir, ob mimohodu: ” To je en najlepših portretov, kar smo jih kdaj mel.”

Pa še pogovor z Nikom Grafenauerjem:

“Pa Demos je na Novi reviji zasedal, v naših prostorih.”

Katja Lenart

1. moki pravi:

Portret vinske mušice & keramičarja. Je na posnetkih trezen? Če je, potem to ni on.

2. mk pravi:

Včasih pa so portete Kardelja in Josipa snemali.

3. cmoček pravi:

Škoda,da Prešeren ni živ.Skupaj z Nikom Mušico bi lahko traumatizirala za šankom.Ker se snemajo dokumentarci še o živečih novorevijaših,komaj čakam dan,ko bo posnet portret nenadjebljivega zunanjega ministra Rupla.

4. monika pravi:

A temlmu Hrenu pol možganov manka in jih more z določenimi gibi mal selt z ene strani na drugo?

5. Jernej pravi:

Ljudje, ne obsojajte in pluvajte po človeku kar tako.
    Grafenauer je velik človek, kulturnik in umetnik, ter pomemben za slovensko zgodovino.
    Precej primitivna, krivična mnenja, predvsem pa je razvidno, koliko kulture in razgledanosti sami premorete.

6. G7 pravi:

Ljudje pač kritizirajo izključno kar jih moti. Upam vseeno, da gospodu Grafenauerju ne odrekajo njegovega prispevka v druzbenokulturno malho, le da tega ne napišejo. So pa po mojem mnenju kritike na njegovo pogosto alkoholiziranost in aroganten nastop na mestu.

7. Rado pravi:

Vse kar so novorevijaši naredili dobrega je že daleč za njimi.
    Dandanes so le še spomenik degradaciji človeškega uma. Z Grafenauerjem na čelu!
    Takšna je pač pot po kateri hodimo vsi.

Če naj jih ohranimo v lepem spominu bi jim svetoval uživanje v mirni starosti in razpravljanje o otroštvu.
    Aktivno intelektualno poseganje v slovenski prostor pa naj zaradi higieno raje opustijo.

8. zupet pravi:

Še en spomenik sproščevalcem.

9. Fonzi pravi:

Pedenj-hik!-ped…….

10. Simonitius pravi:

Ko bo kdo vas par promilov naredil tolk kot on, pol pa ga pluvajte. Sami levi zafurstriranci, ki poskušajo svet obrnat z svojimi primitivnimi komentarji in analizami. Ka je pa vaš prispevek za naš narod? Kdo izmed vas bi kej vzdignu glavo, ko res zagusti? Kdo od vas je že blo pjanih?
    PS: Prešeren je bil tut pijanica, pa zato ni nič manjši genialec

11. 1tastar pravi:

Sem pa mislil, da ste vsi “levi”pod gasom, ko hvalite SD, LDS in Zares. A treznemu lahko to na misel pride?

12. bojc1 pravi:

Samo to - Niko je eden največjih sinov, kar so jih slovenske matere rodile, pronicljiv, inteligenten in dobrosrčen, parv simpatičen in samosvoj - ne le pri ustanovitvi Slovenije, ampak kot pesnik, vedno zagledan in zaljubljen v svoje sanje, novodobni Prešern, res eden najboljših in povezujočih umetnikov kar sem jih imel priložnost srečati in spoznati pobliže.

13. bojc2 pravi:

Pa sproščen in dostojanstven!

14. urbanapodgana pravi:

superhik

15. medek pravi:

sLIKA dORIANA gREYA

16. juznoodKrima-jeba pravi:

preveč govorita

17. vipvarnost pravi:

preveč govorita

18. pijano pravi:

bemti pa ne morte ka vse vprek posvinjat in popljuvat