Sunday 29. September 2024 - Zadnja sprememba ob 21:38:32

Civilna Ljubljana

10. september 2007 ob 23:20 | Katja Lenart |

V ljubljanskem Kud-u Franceta Prešerna so se danes zbrali predstavniki ljubljanskih civilnih iniciativ (Odbor za ohranitev Plečnikove tržnice, Civilna iniciativa za kopališče Kolezija, Odbor za Trnovski park, oživljenje Gradaščice in ljubljanski tramvaj, tam pa so bili tudi predstavniki vrtičkarjev), ki so ob tej priložnosti predstavili tudi dobrodelno razstavo Trnovski park (prodajna razstava 53-tih likovnih del, katere izkupiček je namenjen stroškom za pravno in strokovno pomoč, naj bi se kmalu preselila na spletno stran Odbora za Trnovski park, oživljenje Gradaščice in ljubljanski tramvaj).

Akcijo, s katero želijo med drugim doseči, da bi mestna oblast prisluhnila občanom in civilnim iniciativam, je predstavil Bogdan Meško (slikar in predstavnik Odbora za Trnovski park, oživljenje Gradaščice in ljubljanski tramvaj). Zanimalo nas je tudi, kako meščani gledajo na promet, ki po novem dejansko poteka skozi Plečnikovo tržnico:

“Mesto se obnaša kot lastnik, dejansko pa mi nismo lastnina, ampak smo meščani, ki živimo tukaj že celo življenje”.

Zaradi povečanja prometa v centru mesta so meščani danes pozvali tudi k ureditvi parkirnih mest na obrobju mesta, Jože Dekleva ( avtor preliminarne študije za uvedbo tramvaja kot javnega prevoznega sredstva iz leta 2002) pa je predstavil idejo o ponovni vzpostavitvi tramvajske linije:

“Zelo radi se peljemo z avtomobilom in po možnosti popolnoma sami in po možnosti želimo parking pred svojim delovnim mestom.”

Katja Lenart

1. 1tastar pravi:

Kakša civilna iniciativa pa je to ki hoče sodelovati z oblastjo. Dosedaj sem bil prepričan, da se civilne inciative ustanavljajo samo za to, da so konstantno PROTI!

2. marjeto pravi:

na mladih svet stoji - na svetu pa vsaj 1 tastar stoji.

3. 1tastar pravi:

Pa stoji mu tud še!

4. Cami Halısı Faroe Adaları pravi:

Everything is very open and very clear explanation of issues. was truly information.