politika
Minister bloger
3. april 2007 ob 9:00 | Katja Lenart |Minister brez listnice, predstojnik Službe vlade za razvoj, Žiga Turk, je spregovoril o blogih. Tudi sam ga ima in ga s pridom uporablja.
Pravi, da spremlja in bere kakšnih deset do petnajst blogov, ki so mu zanimivi. Seveda predvsem takšne, ki “se tičejo tehnologije, razvoja, ustvarjalnosti, tudi politike”. In postavil si je mejo, da o osebnem življenju na svojem blogu ne bo pisal.
Sicer pa minister bloger pravi, da bi bilo zanimivo videti blog predsednika vlade. Se strinjamo.
“Občutek imam, da enih deset ljudi to zadevo še celo bere”
Video: Katja Lenart
3. april, 2007 ob 10:43
Bi bilo odveč od *vseh* ministrov zahtevati takšenle kontakt z davkoplačevalci? Ali vsaj tedensko poročilo o svojem delu na blogu?
Bravo Turk!
3. april, 2007 ob 15:38
“..kot preko uradnih vladnih medijev..”
3. april, 2007 ob 16:56
Jonas, sej Rupel ma v (tiskanem) Delu svoj tedenski blog :)
7. april, 2007 ob 20:31
Ful dobr, kultiviran zgled.
7. april, 2007 ob 20:35
Da ne bi zdaj previsoko letal, pa potem prenizko padel. Treba se je zavedati, da se zdaj PRji zelo trudijo, da bi v medije spravili neka sporočila. In seveda so vmes novinarji, drugi PRji …
V blogu spraviš sporočilo ven direktno, brez posrednikov. Dream comming true! Ampak to ni VSE kar se meni, Jonasu, komurkoli dogaja. To je tisto, kar se nam zdi “oportuno” povedati javnosti. Če recimo primerjate seznam novinarskih sporočil www.svr.gov.si in blog.zturk.com, potem je nekaj preseka, nekaj tem je pa samo na eni oz. drugi strani (ja, RSS je za tiste strani pretrd oreh). Zakaj?
Gotova prednost bloga je verjetno ta, da javnost le razmeroma pogosto bere, kaj se nekomu plete po glavi in s tem se vzpostavlja zaupanje.
7. april, 2007 ob 21:50
@Jonas: Ne bom rekel, da se mi zdi ta želja po blogu vsakega ministra odlična ideja, kvečjemu dobra. To pa zato, ker bi bil osebno veliko bolj navdušen nad sistemom, kjer bi ministri več poslušali kot govorili. Tako, da bi bilo treba od ministrov bolj kot to, da imajo lasten blog, zahtevati, da sodelujejo v objavljanju komentarjev na blogih (kot je Žiga storil v tem primeru). Potem pa najti način, kako to upoštevati kot del delovne uspešnosti pri plači. :-)
10. junij, 2007 ob 0:59
[…] Potem pa so se začela predavanja, ki so bila vsa odlična. Nujno jih morate ogledati/poslušati. Žiga Turk je pustil vtis inteligentnega človeka, ki se ukvarja s politiko. Mislim, da obstaja med ljudmi izredno negativno mnenje o politiki in Žiga Turk ga s svojim blogom gotovo popravlja. Kot je Barbara Kvas pozneje v svojem predavanju o političnih blogih izpostavila, bi morali vsi politiki pisati bloge. Žal je to edini resnični politični blog pri nas. […]