Tuesday 1. October 2024 - Zadnja sprememba ob 21:38:32

Poročanje o Strojanovih

21. marec 2007 ob 13:55 | Vest |

Mirovni inštitut je predstavil raziskavo medijskega poročanja o izselitvi družine Strojan iz Ambrusa. Povedali so, da so s poročanjem medijev v splošnem zadovoljni, opozorili pa so na nekatere probleme. Posebej so izpostavili kulturna razlikovanja med ambruškimi in ostalimi Romi, izpostavljen spopad dveh kultur ter pogosta uredniška (mnenjska) in poročevalska neskladja. Julijo Sardelić in Mira Samardžijo, soavtorja raziskave smo vprašali, kako komentirata poročanje medijev in na kaj bi lahko bili še bolj pozorni.

Miro Samardžija:”Manjkajo pa najbolj pomembne stvari, ki so ravno te, kritična refleksija, neko odpiranje prostora, kjer se bo res debatiralo o ključnih problemih …”

Mojca Grobelnik

Komentarji