Kaj je tole? Od tu lahko uporabite povezave na Spletnih skupnostih in shranite Več podpore Animateki na skupne zaznamke ali uporabite E-poštni vnos in pošljete povezavo prek e-pošte.

Social Web

E-pošta

E-mail It
december 09, 2008

Več podpore Animateki

Objavljeno v: film, kultura

V ljubljanskem Kinodvoru so sinoči navkljub vsem finančnim tegobam slavnostno odprli že peti festival animiranega filma Animateka. Prvi dan festivala se je odvijal v znamenju švicarskega animatorja Georgesa Schwizgebla. Svečano otvoritev je namreč spremlja retrospektiva njegovih filmov, ki jih zaznamujejo silovito gibanje in odpravljanje montaže, sledila pa ji je otvoritev razstave njegovih slik v galeriji Kinodvora.

Z gospodom Schwizgeblom smo opravili kratek pogovor:

Otvoritve pa se je udeležila tudi sveža kulturna ministrica Majda Širca. Povprašali smo jo kako bo z nadaljnjim financiranjem Animateke in kje je oprema, ki jo je iz prostorov Kinodvora odnesel direktor Kinoteke Staš Ravter:

Domen Ožbot

Nazaj na: Več podpore Animateki