Kaj je tole? Od tu lahko uporabite povezave na Spletnih skupnostih in shranite Butalci in Bogovi na skupne zaznamke ali uporabite E-poštni vnos in pošljete povezavo prek e-pošte.

Social Web

E-pošta

E-mail It
marec 18, 2009

Butalci in Bogovi

Objavljeno v: komentar

Ljudje, nehajmo se slepiti. Sprenevadanja je konec. Razsvetljenje je tu. Živimo v Butalah. A za razliko od legendarne izmišljene vasi, kjer so zgode in prigode privabile nasmešek na usta bralcev, gre tukaj zares. In najebemo mi. Plebs. Navadni ljudje.

Posebni leteči odposlanec Dimitrij Rupel - Dimsi je spet zasijal v vsej svoji božanskosti. Razgalil je ogromni torzo, butnil z roko ob kosmate, kot skala trde prsi, in rekel: “Še sem tukaj!” In res je. Omniprezentni Dimitrij je predsedniku vlade pokazal, kakšno breme si je nakopal takrat, ko ga je povabil v ožji krog svojih izbrancev. Pahor je na drugi strani pokazal, da je trden, odločen in brezkompromisen politik, s katerim se ne bo nihče zajebaval, v nasprotnem primeru pa mu trda prede.

Ko sta se dve božanstvi, Borut Pahor - Barbi in Dimitrij Rupel - Dimsi tistega zgodovinskega dne poklicala po telefonu (kdo je poklical koga bodo čez desetletja raziskovali zgodovinarji), se je za trenutek ustavil svet. Ljudje so se v smrtnem strahu ozirali v nebo in čakali znamenje. Se bliža konec sveta? Se bodo končno odprla kozmična vrata? Se začenja nova zlata doba? “Ura je 9.45. V premierjevem kabinetu zazvoni telefon. Pahor je nervozen. Prestopa se po sobi in izgleda zmeden. Končno pade odločitev - pograbi telefon in nežno zašepeta v slušalko …” poroča Svet na Kanalu A. Tresla se je gora, rodila se je …. zmeda.

Prva novica v ponedeljkovih Odmevih: Ali je Rupel odstopil? Konec tega zgodovinskega dne, ki se bo zapisal v anale kot dan velepomembnega misterioznega telefonskega pogovora, ni nihče vedel kdo je klical koga, kaj mu je rekel in kakšen je bil epilog pogovora. Pahor je obvestil predsednike koalicijskih strank, da je Rupel zgodovina. Rupel se s tem ni strinjal in je prek svojega odvetnika sporočil javnosti, da Pahor laže in da sta se pogovarjala o nadaljnjem sodelovanju. Kdo laže? Kdo ima koga za norca? In ali se je pogovor sploh zgodil? Je vse le spreten konstrukt, ki naj bi spravil pozornost od resnično pomembnih tem? Vse to in še več v naslednji epizodi Hrabrega Barbija …

Dva dni kasneje še vedno nihče ne ve nič. Pahor se je zavil v molk, njegov štab pa so - kako priročno - oropali neznanci, ki so - kako nenavadno - zgolj razmetali stavbo in naredili za 10.000 evrov škode. Denar, ki je - kako neumno - ležal na mizi, so pustili, dokumente in računalnike so - kako plemenito - pustili nedotaknjene. Podobe predstavnikov stranke, ki dajejo izjave čez kovinsko ograjo, novinarji pa se na vse pretege trudijo (v slogu malčkov, ki želijo stlačiti arašid slonu v rilec preko petmetrskega jarka), da bi svoje ogromne mikrofone porinili čim dlje v notranjost dvorišča, so bile nadvse zabavne. Dogodek je bil - glej ga zlomka - novica dneva v vseh medijih. Na Dimsija se je pozabilo. Še en konstrukt? Neeeeee … Vse je res.

Jaka Tomc


Nazaj na: Butalci in Bogovi