Si Janša želi v vlado?
Objavljeno v: politika
Na spletni strani SDS so iz dneva v dan bolj dejavni z objavljanjem svojih misli in mnenj ter kritik. Danes so objavili članek v katerem se sprašujejo o povezovalnostih strank po volitvah. Brano med vrsticami - SDS si skorajda želi v vlado Boruta Pahorja, kar pa je bila tudi že slišana predvolilna ideja Janeza Janše o veliki koaliciji.
Mandatar Borut Pahor in premier v odhodu Janez Janša Foto: DENIS SARKIĆ/VEST
Hkrati pa so nam danes iz SDS poslali še sporočilo za javnost z istim besedilom:
Namesto povezovanja – nove delitve
Četrtek, 06.11.2008
V petek bodo poslanke in poslanci državnega zbora glasovali o kandidatu za mandatarja g. Borutu Pahorju, ki ga je v začetku tedna predlagal predsednik republike. Pri tem je bilo posebej izpostavljeno, da gre za povezovalno osebnost, s čimer pa bi se, v luči povolilnega dogajanja, težko strinjali. Že ves čas pogajanj o oblikovanju morebitne nove vladne koalicije, ki jih vodi g. Pahor, v Slovenski demokratski stranki ugotavljamo, da gre pri tokratnih pogajanjih za velik korak nazaj pri iskanju skupnih rešitev in prizadevanju za zmanjševanje delitev v slovenskem političnem prostoru. Leta 2004 je SDS sodelovanje v vladi ponudila vsem parlamentarnim strankam in sestavila vlado s tistimi, ki so to želeli, vsem preostalim pa je po sestavi vlade ponudila enakopravno sodelovanje pri določenih projektih, kot sta na primer partnerstvo za razvoj in predsedovanje Slovenije EU. Žal se je takratna opozicija kasneje od sodelovanja pri teh projektih distancirala.
Po letošnjih volitvah pa se je ponovno zgodilo, da kandidat za mandatarja na pogovore o vstopu v koalicijo ni povabil vseh parlamentarnih strank, da bi vsaj slišal njihove predloge, tudi če bi se kasneje izkazalo, da dogovor o vstopu v koalicijo ne bi bil mogoč. Slovenija bo tako po dolgem času spet imela vlado zgolj enakomislečih strank.
V SDS smo si vedno prizadevali, in si bomo tudi v prihodnje, da bi se delitve v slovenskem prostoru končale, da bi se lahko skupaj lotili razvojnih projektov, ključnih za Slovenijo. To je še posebej pomembno danes, ko se soočamo s težkimi gospodarskimi razmerami doma in v svetu. Zato se sprašujemo, kako lahko naša politična konkurenca govori o povezovalnosti, če pa ravnanje vodstva zmagovalne stranke, ki je zmago obeležila le s pičlo večino, vodi v ponovno politiko izključevanja določenega dela političnega prostora in v delitev na t. i. “naše” in “vaše”, ki sta Sloveniji v preteklosti že prinesli veliko slabega.
Nazaj na: Si Janša želi v vlado?
Social Web